[]

takıntılarımdan nasıl kurtulacam

bugün dilinizi nereye koyuyonuz diye bi yazı okudum devamında hiç rahat değil lan ağız içi. huzursuz böyle. kıpırdatası geliyo insanın yazmış ve bu noktodan sonra hiç aklımda yokken dilimi oynatıp duruyorum. sadece bu değil buna benzer bi çok takıntım var psikollog ve ilaçsız kendi kendime nasıl yenerim
 
Siktir et.
Gerçekten işin özü bu.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (25.10.15 22:59:55) 
mesela niye mutluyum diyorum durduk yere mutlu olmayı hakedecek naptım diyorum gelecekte de böyle mutlu olabilecem mi bunlar iyi günlerim mi acaba diyorum veya mutlu olduğum zamanlar hayatımda değişikler yapmıyorum monoton programıma devam ediyorum değiştirirsem mutluluğum gidecekmiş gibi düşünüyorum.


  • her gece aç  (25.10.15 23:05:01) 
iyi hissetmek diye bi kitap var bilişsel davranışçı terapi'yi bireysel düzeyde anlatıyor kendi kendine uygulayabilmen için. kendi düşüncelerini kontrol etmeyi öğreniyorsun, alıp oku çok kalın bir şey değil zaten.


  • playing star again  (25.10.15 23:09:21) 
takıntıların biraz fazlacana gibiyse ya da daha doğrusu seni rahatsız ediyorsa bir uzmana görünmende fayda var, yaşadım ordan biliyorum. 1 sene kadar ilaç kullandım, ciddi anlamda beynimin takıldığı şeyleri artık pek umursamadığını hissediyordum. ilacı bırakalı 1 sene oldu, eskisi kadar değil böyle şeylerim, hala var ama rahatsız edici seviyede değil, mantık çerçevesindeyim en azından. mesela o yazının beni rahatsız ettiğinin bilincine varmam uzaklaşmam için kendime telkinde bulunmama sebep oluyor. gibi.


  • dasher  (25.10.15 23:13:18) 
"Nasıl yenerim?" sorusunun cevabını bilmek en az dört senelik (yüksek lisansı saymıyorum) eğitim gerektirdiği için psikologlar çözebiliyor bu minvalde meseleleri. Sanıyorum ki terapiden başka uğrayacağınız her kapı size geçici rahatlamalar sağlamaktan öteye gidemeyecektir.


  • buraya yalniz uyanmak icin geldim  (25.10.15 23:19:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.