[]

yüksek lisans tezi ar-ge deneyimi sayılır mı?

merhaba! soru başlıkta aslında. spesifik olarak: kimyada yüksek lisans yaptım şimdi iş arıyorum. önyazımda satmaya çalışıyorum biraz kendimi, yaptığım işleri falan ama iki yıl aktif olarak labda çalışmayla kendim için ar-ge deneyimim var diyebilir miyim kurumsal bir şirkete başvururken? bana diyemezmişim, dersem direk yalan olurmuş gibi geliyor ama demezsem de direk eleneceğim sanki. internette biraz araştırmaya çalıştım ama tersini sormuş hep insanlar, pek cevap bulamadım. siz ne dersiniz?
 
de.. yanına da lab da çalıştım de şu nun üzerine çalıştı mdiye


  • güneyli çocuk  (25.10.15 21:16:45) 
@güneyli çocuk

işte öyle bir seçenek yok form dolduruyorsun direk sormuşlar ar-ge deneyiminiz var mı? evet-hayır diye
  • peki madem  (25.10.15 21:26:18) 
var de. çağırırlarsa mülakata anlatırsın muhabbet sırasında


  • güneyli çocuk  (25.10.15 22:35:14) 
sayılır tabii. ben benimkinde gerçekten ar-ge yaptım mesela, sen de öyle yaptıysan neden yazmayasın ki?


  • devilred  (25.10.15 22:56:09) 
kesinlikle var de, çünkü sayılır. millet arge diye stajlarını bile yazıyor, deli misin? ve her neyin varsa anlat, ne yaptıysan, en ince ayrıntısına kadar, çünkü sanayide -eğer karşındaki kişinin lisansüstü deneyimi yoksa- neler yapmış olduğundan ve akademik kariyerin nasıl olduğundan bihaber oluyorlar, mülakatlarla sabittir.


  • pasp  (25.10.15 23:01:34) 
aklımdaki sorun burada evet demem ama iş deneyimlerimde ar-ge olmamasıydı aslında, tutarsızlık mı olur diye düşündüm. ama var diye işaretledim şimdi, cevaplarınız için çok teşekkür ederim!


  • peki madem  (25.10.15 23:22:51 ~ 23:24:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.