Mp3lerin ID3 taglerında Türkçe Karakter Sorunu.

Merhaba,

Bilgisayarımdaki MP3lerin ID3 taglerini düzeltiyorum. Bilgisayarda herhengi bir sorun yok ama Android telefonuma attığımda sadece türkçe karakter barındıran şarkılarda sorun oluyor. Aşağıdaki resimdeki örnek üzerinden anlatırsak:

i.hizliresim.com

Şarkı ismi: Nabza Göre Şerbet. Ö ve Ş harflerinde sorun var.
Artist: İrem Derici. İ harfinde sorun var.
Albüm Adı: Üç. Ü ve ç harflerinde hiçbir sorun yok.

Mesela başka bir şarkı isminde ı harfi geçiyor ama bunda herhangi bir sıkıntı olmuyor.

Android 5.1.1 CM rom kullanıyorum. ID3v2.3 UTF-8 ve 16 encode kullanıyorum. Sorun Düzelmiyor.

ID3v2.4 kullandığımda ise bu sefer PC de albüm resimleri gözükmüyor ama karakter sorunu çözülüyor.

Dün gece yeni bir program buldum.Karakter encode seçeniğini istediğiniz gibi seçebiliyorsunuz. Sorun o şekilde çözülüyor gibi ama bu sefer de playerlarda doğru şekilde göstermesine rağmen, ID3 tag programları alanlarda saçma sapan karakterler basıyor.

Sorunu çözmemde yardımcı olur musunuz?

Şimdiden çok teşekkürler.

dbpoweramp ile düzenleyerek çözebilirsin belki. ilk başta şarkıdaki bütün bilgileri sil. en baştan bilgileri gir. albüm kapağını da sen ekle.

  • kung fu ayicik  (25.10.15 15:31:47 ~ 15:32:32)