IOS hakkında

Şimdi ben emektar bir iphone 4s kullanmaktayım. ios 8.3 yüklü durumda, daha fazla da yükseltmek istemiyorum. Ama bu alet kendi kendine ios 9.1 indiriyo 2 defadır silmeme rağmen. hem boşu boşuna alanımda yiyiyor, hem de korkuyorum tek tuşta yükleyeceğim diye. IOS 9'un zırt pırt indirilmesini nasıl önliycem öyle bi ayar var mı?

önleme indir. ben indirdim, telefon daha iyi oluyor.

  • air  (25.10.15 12:28:51)
babamda var 4s. ben de güncelledim. daha iyi oluyor +1

  • himmet dayi  (25.10.15 13:04:39)
ios 8 daha iyi ya guncelleme. ben pisman oldum whatsapp bile donmaya basladi. sonra bir anda duzeldi ama dusume ihtimalim olsa ios 7 ye dusururdum.

  • bohr atom modeli  (25.10.15 13:37:01)
araya kaynak yapayım. elimizde bir adete iphone 4 var daha ilk alındığı haliyle hiç güncelleme yapılmamış. bunu hangi ios sürümüne güncellesek daha verimli çalışabilir?

  • tescillimarka  (25.10.15 13:40:04)
@tescillimarka, bana kalirsa ios 6 iyidir ama istedigin guncellemeye kendin gecemiyorsun diye biliyorum. yani desteklenen en son guncellemeye atiyor kendi sanirim. o da telefonu berbat edebilir. sonra geri almak da mumkun olmayabilir.

  • bohr atom modeli  (25.10.15 13:47:19)
arkadaşlar biri de soruma cevap vereydi (:

  • paristexas  (25.10.15 13:48:34)
indirilmesini normal sartlarda engelleyemezsiniz.

ancak, jailbreak yapip batterydoctor pro yuklerseniz onun icerisindeki temizleme yazilimi ile inmis olan yeni ios surumunu silebilirsiniz, jailbreakli oldugu icin yeni yazilim da otomatik olarak inmez boylece.

9.1 e guncellememenizi oneririm, elle tutulur yenilik getirmemekle birlikte performans acisindan bayagi yavaslatiyor.

ios 6.1.3 surumune dondurme sansiniz da var, 9.1 e guncellemeden once kopruden once son cikis.

-4s ios 6.1.3 kullanicisi-
  • gerenkyok  (25.10.15 16:58:37)