7Haziran - 1 Kasım

Bu duyuruyu farklı kesimlerden insanların yorumlarını merak ettiğim için açıyorum. Malum siyaset konusunu sosyal hayatta rahat rahat "tartışma" imkanı yok. İnsanlad dozunu kaçırıp yanlış yerlere çekiyorlar.

Ben 7 haziranda oyumu HDP ye attım. Kürtlerin mecliste temsil edilmesini baraj altında kalmamasını istiyordum. Seçimlerden sonra ortalık tekrar karıştı. Tam anlamıyla bir savaş yaşandı. Keşke bunlar hiç yaşanmadaydı. İnanın nasıl bu kadar çiddetli bir savaş başladı hatırlayamıyorum bile. HDP barajı geçmişti, koalisyon, görüşmeler derken birden her gün şehit haberi gelmeye başladı. Doğu illerinde sivil kayıplar, sokağa çıkma yasakları...

Ben 1 kasımdaki seçimde oyumu CHP ye vermeyi düşünüyorum. HDP nin barajı aşacak bir tabanı olduğunu ortaya çıktı. Bunun dışında PKK nın kontrolsüz bir güç olduğunu düşünüyorum. Serseri bir kurşun gibi. CHP nin de olumsuz taraflaro var ama ben iktidar için en yüksek olasılığa sahip partiye yöneliyorum. CHP içinde de takip ettiğim bazı milletvekilşeri var. İyi br muhalefet yaptıklarını düşünüyorum.

Sizin bu konuda yorumlarınız nelerdir? 1 kasım seçimlerinizde seçiminiz eskiye göre değişecek mi? Hazirana göre?

Anlık, mevsimlik gündemi değerlendirerek oy atma yerine, her partinin geçmişine bakıp yönetmeyi cidden hak eden, halkın değerlerine sahip çıkan partiye (ülkenin hayrını düşünerek) oy atmak daha anlamlı.

  • 1adam  (25.10.15 09:46:20 ~ 09:47:18)
normalde başka partiye oy verecek olup sırf iktidar olamadığı ülkenin içine sıçanlara inat olsun diye hdp'ye oy verecek bi tanıdığım var. ben geçen de hdp'ye verdim, yine vericem, gönülsüz. ne kürtüm ne cihangirliyim, barajı geçsinler de akp yine tek iktidar olamasın diye vericem. zaten geçtiler bence o kadar rahat söylenemez, muhtemel bir kayıp olacaktır ama ucu ucuna geçer diye düşünüyorum, benim de çorbada tuzum olursa ne güzel.
chp'nin birinci parti olma ihtimali olsaydı ona verirdim.

  • baba jo  (25.10.15 09:52:44 ~ 09:53:13)
7 haziran hdp'ye oy verdim. pişman da olmadım. şimdi ise chp'ye oy vereceğim. hem hdp'nin baraj sorunu ortadan kalktı. hem de chp'nin geliştiğini ve değiştiğini düşünüyorum. ilk defa genel seçimlerde chp'ye oy vericem ve içim rahat olacak.

  • cilekli krep  (25.10.15 09:59:02)