birgisayardan anlayan vasıflı eleman aranıyor...

1,50 ghz işlemci, 128 mb ram. tahmin ettiğiniz gibi çok yavaş bir bilgisayar.

ben bu bilgisayarı nasıl hızlandırabilirim?

tüm sistemi bilmeden bir öneride bulunmak zor ama gene de pc nin söyledigin iki parcasindan birisini gelistirmeni önerecek olursam, o da ram in olur.. 1,5 ghz islemci bir cok sey icin yeterli olabilir, fakat ram in cok düsük..

  • raizti  (22.07.07 15:27:02)
Eğer sabit diskin 5400rpm'se 7200rpm bir modelle değiştirmen yerinde olur. Ram en az 512 hatta mümkünse 768MB - 1GB gibi birşey olsun. SD-RAM ise biraz daha pahalı olur. Aslında çok iş görebilecek bir işlemci fakat ram çok az olduğu için aşırı yavaş hissi veriyordur. Oyun oynamak istersen ekran kartına da müdahale et diyeceğim ama her halbukarda işlemci oyun için yetersiz kalacak. Bu yüzden ram ve hdd upgrade'i işini görecektir.

  • arche  (22.07.07 15:41:15)
yenısını al (:

  • bryan fury  (22.07.07 15:49:23)
ben ikinci bilgisayar olarak celeron 433 kullanıyorum, bir 512mb ram ilavesiyle pek çok şey için yeter bu bilgisayar size.

  • lykos  (22.07.07 16:03:06)
oyun oynanmayacak. sadece internet için. internet explorer açıkken torrent programı, yanında winamp ve messinger açık olacak. şimdiki durumda herhangi ikisi aynı anda açık olsa dahi aralarında geçişte çok yavaşlıyor. 1 dakika bekliyorum. 128 sdram var bir 128 daha eklesem yeterli olurmu? fiyatı 25-30 lira civarında sanırım. maddi olarak daha fazla olmayan başka çözümler var mı ?

  • chak 666  (22.07.07 16:32:45)
sadece internet icin diyosun, ve soylediklerine bakilirsa hayli hayli yeter.

  • la traviata  (22.07.07 17:31:33)
Linux yükle, bu istediklerinin tamamını aynı anda çok rahat yapabilirsin. Pardus gibi dağıtımlar işini görecektir.

  • t  (22.07.07 17:34:45)
torrent için utorrent, msn messenger için miranda im kullanırsanız bellek açısından daha az problem yaşarsınız. ama yine de eğer asimetrik takabiliyorsanız almışken en az 256mb ram alın derim, fiyat farkı çok değil.

  • lykos  (22.07.07 18:09:22)
1) ram artırımı yap. bu gnel performansını en çok etkileyecek konu. (özellikle senin durumunda)
ram'i en az 512 yap. bu durumda o pc internet, office, vs. vs. için gayet yeterlidir.
2)win ME yükle.
win 98'e göre sürücü ve program desteği çok daha yüksektir. daha az başın ağrır.
kötü tarafı zaten dengesiz olan windows sürümlerinin en dengesizi olmasıdır. pratikte bunu cd okumayınca gelen mavi ekranda göreceksin en çok. bunun dışı seni rahatsız etmez. (belki farketmezsin bile) özet: win me iyi bir tercih olabilir çok cd kullanmıyorsan.

linux olayına gireyim dersen son sürümleri tercih edersen o da windows gibi kasar (pardus falan)
  • can see  (22.07.07 20:07:39)
linux distrolarını araştır özel olarak yavaş bilgisayarlar için sürümler var ubuntu olsun redhat olsun vs. onları yükle ama 128 mb ram yetmez. ram bilgisayarın en önemli parçasıdır anakartla beraber. rami en az 1 gb yap ki sorun yaşama.

  • darknum  (23.07.07 00:00:00)
kesinlikle ram.

  • compumaster  (23.07.07 05:33:21)