[]

sahibinden get satışı

Sahibinden'de sattığım bir bilgisayar parçası var (ses kartı). Get ilanı açarsanız ürünü alabilirim dedi birisi. Ürünü get ilanına çevirdim, buraya kadar sorun yok.

lakin internette satılan ürünün geri iadesi vs. durumuyla ilgili bir sorum var. Bu ürün kapalı ambalajında, ve tek açımlık paketi var (kenarı yapışkanlı). Alan kişi ürünü açtıktan sonra geri kapatıp hiçbir şey olmamış gibi ürünü yollayamaz yani. Bu durumda paketi açıldığı ve paketi bozulduğu için geri yollanabilr mi yine de?

Bu durumda eğer kullanıcı ürünü herhangi bir sebeple geri gönderirse ben satıcı olarak zarar görmüş olmaz mıyım? Sonuçta ürünü açılmamış kutu olarak satıyorum ama ürün açılmış olacak, doğal olarak ürünü aynı fiyata satamayacam.

İlk kez get ile satış yapıyorum, ondan dolayı soruyorum

 
yazın daha kötüsü başına gelenleri duydum.

adam ürünü alıyor, boş kutuyu gönderiyor, iade diyor.
parasını alıyor sen de hiçbir şey ispat edemiyorsun.

son zamanlarda bu şekilde çakallık yapanlarla dolmuş sahibinden.
  • livaneli kadir  (24.10.15 14:02:26) 
getli satış satıcıyı değil alıcıyı korur. iade almaz zorundasın. böyle bir durumda değer kaybı yaşarsın.


  • kuzey li  (24.10.15 14:02:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.