asus zenpower

merhaba galyalılar.

asus zenpower 10050 ürününden satın aldım. ürün >> eshop.asus.com

bu ürünün şarj etme koşullarıyla ilgili herhangi bi bilgi göremedim. normal prizden şarj etsem zarar verir mi yoksa bilgisayardan mı şarj etmek gerekiyor, bilgisi olanları sahneye bekliyorum. (teknik özellikleri de ek olarak iliştiriyorum)

Ben bu ürünü ilk alanlardanım. Kendini şarj edeceğin kablosu çok kısa. Ayrıca içinden fiş çıkmıyor; sanki sadece bilgisayardan şarj edin der gibi.

Ama ben aylardır, prizden şarj ediyorum. (uzatma USB kablosu aldım) evdeki samsung telefon şarj aletlerinden birine takıyorum.
  • gkn  (24.10.15 12:27:43)
telefonunuzun şarj aletiyle şarj edin. bilgisayardan şarj etmek günler sürebilir.

  • seni sevenleri bir kere uzdun  (24.10.15 12:39:03)
prizden şarj et. bilgisayardan çok uzun sürer.

  • teritori  (24.10.15 14:28:43)
kablonun kısa olmasının sebebi aleti kendi gücüyle şarj etmeyin diye(uzun kablo tabii ki bulunur ama adamlar kendi paylarına düşeni yapıyorlar)(ayrıca gerçekten yapmayın). içinden adaptör çıkmamasının sebebi ise bu cihaza ihtiyaç duyan herkeste adaptör olması. bilgisayardan şarj etmek yavaşlığından öte pil için sağlıklı değil.

ayrıca genel için kenar bilgi olsun; pili ne tam boş ne de tam dolu bırakın. özellikle sürekli ihtiyaç duymayacağınız zamanlarda pili yarılayıp öyle koyun kenara. ilk başlarda ise tam şarj döngüsü yapmak pilin maksimumuna ulaşmasını sağlar, bir süre tam doldurun tam boşaltın.
  • baba jo  (24.10.15 14:37:55 ~ 14:38:44)