grafikerler yardımınıza ihtiyacım var

hemen konuya giriyorum,
benim elimde mesela 500 tane fotograf var bu 500 fotografın her birinin üzerine 500 farklı cümle yazmam gerekiyor bunu toplu komut vererek yaptırabileceğim bir program var mıdır ya da bu sorunumu en kolay nasıl halledebilirim, yardımcı olursanız çok memnun olurum.

not: şimdiye kadar yaptığım araştırmalarla geldiğim nokta şudur ki; tek bir fotografa 500 farklı cümle yazdırabiliyorum, bu da işimin büyük bir kısmını kolaylaştırdı, ama benim hem fotoğrafı hem cümleyi de değiştirmem gereken kısımlar var onlar konusunda hala çaresizim, yardımlarınızı bekliyorum.

edit: her fotografa 1 cümle yazılacak toplamda 500 cümle var her bir fotograf için farklı bir cümle yani

işte aynı fotoğrafa 500 farklı cümle yazabiliyorum.
500 farklı fotoğrafa tek bir cümleyi tekrar tekrar yazabiliyorum.
Lakin bana lazım olan 500 farklı fotoğrafa 500 farklı cümle yazabilmek.
  • kmj  (23.10.15 19:07:29)
şurayı biraz okursanız yaparsınız gibime geliyor. www.richmediacs.com

csv dosyasında yazılı olması gerekiyor dosyaların. biraz emek gerekiyor ama 500 tanesiyle uğraşmaktan daha kolay olabilir.
  • supergirl  (23.10.15 19:22:14)
tam olarak sorunumu bu çözüyor, çok teşekkür ederim. .csv değil .txt de okuyormuş onu ayarlamam daha kolay hiç sıkıntı yok yani. :)

  • kmj  (23.10.15 19:52:31)