İstanbul'da sürekli fotoğraf çekimi yapabileceğim çıkmaz sokak arıyorum

Okuduğum bölümde fotoğrafçılık dersi var, bu dersin konusu İstanbul'daki çıkmaz sokaklar.

Belirleyeceğim bir sokakta bir dönem boyunca çekeceğim fotoğraflar vize notumu belirleyecek ve bu fotoğraflar beklenildiği gibi olursa Atlas dergisinde de yayınlanacak.

Belirleyeceğim sokakta mahalle hayatı olmalı. Sürekli o sokağa gidip çocukları, örn. kapı önünde oturan ayşe teyzeyi veya teyzeleri, penceresinde çamaşır asılı olan evi, mahalle bakkalını vs vs bu tarz fotoğraflar elde etmem lazım.

Bana bu tarz sokak önerebilir misiniz? Oturduğum bölge siteler olduğu için bu tarz sokakları hiç bilmiyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

moda da güzel çıkmaz sokaklar var ama kapı önlerinde ayşe teyzeler oturmaz :)

  • devilone  (23.10.15 17:58:56)
Ayşe teyzeler şart ya. Pencereden halı silkeleyen fatma teyzeler filan. Dayak yemeyi göze alıyorum :/

  • goodyes  (23.10.15 18:15:15)
Üsküdar'da çok var bu tarz yerler özellikle Kuzguncuk'ta.

  • 2 tostos turan  (23.10.15 19:01:16)
balat ya da fener taraflarini da ekle listeye.

  • gencliginde metalci dovmus hikmet amca  (23.10.15 19:45:41)