Şok sivilce tedavisi?

Arkadaş, çenemde 3 gündür oluşmaya çalışan bir sivilce var ama oluşmuyor da sönmüyor da öylece kaldı sadece bir şişlik şeklinde. Neutrogena'nın hesapta 4 saatte etki eden jelinden de sürüyorum, clean&clear'ın aynı konulu ürününü de denedim, fayda etmiyor. Başka ne yöntem tavsiye edersiniz bu üçüncü gözümü söndürmek için?

tam ucuna iğne batır sonra sağdan soldan sıkıştırmak suretiyle içindeki birikintiyi boşalt

  • hypervaskulerdondurucu  (23.10.15 09:51:47)
diş macunu. Üzerine sürüp bekletebildiğin kadar beklet. (gece yatarken sür mesela). Bende çok çıkardı o gizli, işkenceli sivilcelerden. İşe yarar diş macunu.

Sakın iğne falan batırayım deme, sivilceyi temizlemediğin gibi temizliycem diye uğraşırken kocaman bi yaran olur.
  • selci  (23.10.15 09:51:49 ~ 09:53:10)
İğne filan batırmam yahu :/ Zaten içinde bir şey yok, sadece şiş. Anlamadım ben de.

  • pandispanya  (23.10.15 09:54:26)
çare fucidin

hehehe :)) tüm vücudu fucidin'le.
  • [silinmiş]  (23.10.15 09:54:49)
sudocrem ise yarar mi ki?

  • jimicik  (23.10.15 09:56:25)
Bu hafta aşırı yorgun ve uykusuz kaldım. Koşturmacalıydı hep. O nedenle muhtemelen evet. Bekleyeyim madem.

  • pandispanya  (23.10.15 10:37:03)
yahu iğne falan batırmayın, mikrop kapar. batıracaksanız da önce çakmakla iğneyi ısıtın, sonra soğuyunca batırın.
deli deli öneriler.
fucidinde de kortizon var. kullanmak size kalmış. o boyutta zararlı olmaz.

bana sorarsanız o şişlik bir yağ birikintisi. ama ağrıyorsa iltihap da olabilir.
  • safepassage  (23.10.15 10:40:30)
Bugün düne göre daha inmiş gözüküyor, dün pik yapmış demek ki. Şimdi kontrol ediyorum, sabahtan bu yana da birazcık daha iyi gibi; sanırım geçecek.

  • pandispanya  (23.10.15 10:43:30)
Imax (imex miydi yoksa?)

  • la noix  (23.10.15 10:59:30)
selci +1
diş macunu yöntemi benim de kullandığım bir yöntemdir. (sadece ben yapıyorum sanıyordum, şaşırdım okuyunca)

  • jam  (23.10.15 11:10:54)
clindoxyl

  • shotgunwoman  (23.10.15 11:13:54)