eve ayakkabı ile gireniniz var mı?

son tartışmadan sonra aklıma düştü, aranızda evde ayakkabı ile dolaşan var mı? Sadece zenginlerin yaşadığı bir ikilem mi bu yoksa? Rahat bişey de değil çünkü.

not: foto eklendi son tartışma ile ilgili

yeni ayakkabı aldıysam, dışarıda giymeden önce evde giyerim biraz. ayakkabılarımı evde, kapının önünde giyerim, çıkarırım. Bunun dışında normalde içeride ayakkabı giymem, anca acele dışarı çıkmam gerekiyorsa ve içeride bir şey unuttuysam ayakkabı ile içeri girerim.

  • inheritance  (22.10.15 14:22:01)
ayakkabı ile eve girmiyoruz. saçma bişey yatağa da ayakkabı ile çık pis pis. ha ev için ayakkabı alırsın dışarıda giydiğini evde giymezsin o ayrı

  • indescribable  (22.10.15 14:25:59)
ben dolasiyorum, yerde hali yok. sadece oturdugum bi taburenin altinda hali var orda da cikariyorum ayakkabilari essek degiliz.

  • ben de  (22.10.15 14:30:55)
mümkün değil dolaşmam, dolaştırmam.

  • devilred  (22.10.15 14:31:49)
inheritance+1

acil durumda girerim bir şey almaya filan.
kıyafet denemesi vs gibi durumlarda giyip denerim çıkartırım.

normal zamanda asla gezmem. temizliğinden değil, çok rahatsız bir şey olduğundan.
  • kaputt  (22.10.15 14:45:40 ~ 14:46:27)
disaridaki pisliklere basip evde onunla gezmem.
hem cok rahatsiz bir sey +1

  • chaotic good  (22.10.15 14:50:04 ~ 14:50:34)
hayır. evde ayakkabı ile dolaşılır mı yahu. özentiliğin dik alası

ama yeni alınan temiz ayakkabıyı hepimiz evde giymişizdir o hevesle, o ayrı
  • dafuq  (22.10.15 15:07:15)
sadece yazlıkta. yerde halı yok. bir de bahçede sofra falan kuruyorsun ya da verandada, ikide bir içeri girerken ayakkabı mı çıkarıcaz. her gün yerleri paspaslamak gerekiyor her halukarda, denizden kum açık camdan ot çöp doluyor içeri.

  • alice practice  (22.10.15 15:11:55)
bu ülkede yere tüküren sağa sola işeyen insanlar var. o ayakkabıyla eve girilir mi yahu, girmem girdirtmem. galoş giyip girebilirler o ayrı.

  • safepassage  (22.10.15 15:15:15)
bir arkadaşımın amcası bunu yapıyor. evde halı falan yok, zaten sürekli kiralıyor evi araplara, lüks bir ev. aynı evden bunlarda da var ama ayakkabıyla girmiyorlar içeriye.

  • metalika  (22.10.15 15:21:23)
türkiye'de girmem, abd'de yaşar iken girerdim:) çok takılmayın böyle şeylere.

(bkz: when in rome do as romans do)
  • no avalon  (22.10.15 16:08:20)
o foto ney ya dalmislar insanlarin evine ayakkabi ile resmen.
cok ayip.

  • chaotic good  (22.10.15 17:58:13)