Galatasaray-Benfica maçını Azeri uydusundan Biss key ile seyretmek?

haram mıdır? Bu konuyu birkaç arkadaş tartıştık, kimi internetten illegal link ile seyretmekten bir farkı olmadığını söylüyor, kimi arka kapıyı kullanmak olduğunu söylüyor. benim görüşüm şu: maçı türksattan seyretmek zorunda mıyım? azeri uydusuna çevirdim seyrediyorum işte ama biss key (çok basit bir şifre bu: 12345678 gibi) girdiğim için benim de kafam bulanık. ne dersiniz?

biss key yasal değil diye biliyorum. dolayısıyla netten izlemetten farkı yok.

ayrıca şimdi bununla kafayı bulandırmanın ne anlamı var? izlemeden önce açacaktın bu duyuruyu.
  • cokponcik  (22.10.15 13:41:34 ~ 13:42:47)
tek sorun biss key ise haram olmamalı çünkü bir ara star tv'deki şampiyonlar ligi maçlarını şifre girip izliyorduk. aynı şekilde euro 2008'i de türkiye'de uydu kullanan herkes atv'de biss key ile izledi..

o zaman uydu haramsadfsghjkl
  • nrmnm  (22.10.15 13:42:53 ~ 13:46:57)
eğer o şifre ücretsiz verilen/bilinen bir şifreyse haram değildir ''bence''. Ama para verilip de alınıyorsa ve sen bunu internetten bulup, uyduya girdiysen ''basit'' bile olsa haramdır.

  • alcapon  (22.10.15 13:44:17)