Şu köpüklü banyolardaki köpükler ne ile elde ediliyor?

Normal duş jeli falan demeyin, onlar bu şekilde köpürtmüyor çünkü :D

Bir de bonus soru: banyo tuzu ne işe yarar?

(bkz: banyo köpüğü) avon kataloğu okumanın bir gün işe yarayacağını biliyordum.
banyo tuzu ne işe yarar hiçbir fikrim yok. sözlükteki başlığında uyuşturucu demişler.

  • inheritance  (22.10.15 09:50:20)
köpürmeyi sağlayan şey sls ve sles olarak kısaltılan sodyum lauryl sülfat ve sodyum laureth sülfat isimli iki kimyasal. şampuanlarda da, duş jellerinde de, diş macunlarında da hep bu ikisi sağlıyor köpürmeyi.

banyoyu köpük köpük yapan ise adına "banyo köpüğü" denen ve tek numarası içinde normal şampuana veya duş jeline göre daha fazla sls/sles içeren bir çeşit jel.

body shop mudur nedir orada güzel kokuluları falan var. lakin zararlı bir kimyasal olduğu söyleniyor. dikkatli kullanmak lazım.
  • kibritsuyu  (22.10.15 09:59:52)
Banyo tuzları sıcak suda çözünüp işte güzel koku, aromaterapi, mineral falan gibi hedeler sağlıyor.Tabii küveti doldurmak gerekiyor kullanmak için. İsterseniz suyla ezdikten sonra peeling için falan da kullanabilirsiniz.

  • whoosie  (22.10.15 10:12:24 ~ 10:13:22)
dessy pinterest'e diy bath bomb yazarsan bi sürü tarif çıkacak, evde yapabilirsin onu.

  • littlejack  (22.10.15 15:06:04)