adak adamak çıkarcılık mı?

ne bileyim böyle işim olsun da milleti besleyeyim diyoruz. hani normalde besle o zaman?

yarın yeterlik sınavım var ve adak adadım. nasıl adanıyor bilmiyorum da içimden öyle geçirdim. doğudaki bir okula da sıfır laptop yollayacağım geçersem. yalnız böyle geçersem diyince sanki çıkarcı gibi hissediyorum kendimi. laptopu yollarım zaten de adak işi sıkıntı. yani geçemezsem de kızılay'a falan kurbanlık için para vermeli miyim?

çok stresteyim ya, bunlara sardım. şans dileyin :(

danke.

böyle çok dindar biri de değilim, parayı bir öğrenciye mi versem? bazı mezheplerde (ben anlamam mezhep falan da bana söylenen bizimkinde de) adak mekruhmuş.

mezhebi falan boşver olm kasma bu kadar, sözünü yerine getir yeterli yani. yanılmıyorsam dini bilmemnelere göre normal koşullar altında ne adak verdiysen onu yaparsın. göndermek de zor bir şey değil, internet sitesinden kargoyu okulun adresi seçip kredi kartından ödeyeceksin o kadar.. işte bunlar hep modern adak.

  • dieselsingle2  (21.10.15 16:40:56)
ya ben iyiliği yaparım da geçince mi yapayım? geçemezsem nolacak? adağın mantığını sorguluyorum birazcık :)

neyse ya bakalım geçsem de geçmesem de elde fazla laptop var, bir okula yollarım.
  • passion rules the game  (21.10.15 17:04:14)