zevkine basit bir kod yazmak isteyen var mı?

madem basit niye kendin yazmıyon derseniz cevap veremem açıkçası bilmiyorum kodlama falan, çok basit değil ama bilen biri için inanılmaz basit. :D c# veya vba olursa çok hoş olur. karşılığında 10-15 tl lik steam içi item verebilirim, satıp oyun alırsınız :D cevap alacağımı sanmıyorum ama hayırlısı. özel mesajla atarım olayı ilgilenen olursa

edit : copy paste yapayım buraya. belki bakmak isteyen olur.

-----------------------------------------------------------------------------

şimdi 10'a 10luk bir matris düşünün. 10 işçi ve 10 iş mesela
herbirinin bu işleri bitirme süresi farklı. işleri işçilere atayacağız.
matris hücrelerinde de işleri bitirme süreleri olsun. toplam tüm işlerin bitiş süresini
minimal yapıcak kod. bunun için macar algoritması diye bir olay var. atama yapıyor ama kodu uzun ve algoritma da uzun
bunun yerine şey düşündüm ama bunu yapıcak bilgim yok. tüm olasılıkları yazsın kod. bi arraya falan yazsın. aradan minimali çeksin
bu minimali yaratan atamaları yazsın. bu da optimal sonucu vermiş olur. her bir işçinin bir işi yaptığı varsayılıyor. ekstrem durumlardan kaçınmak için.

sonuç şöyle olucak yani : toplam iş bitirme süresi 520. 1. işçi, iş 7yi yapıyor. 2işçi, iş 9u yapıyor. 3. işçi, iş 4ü yapıyor gibi.

Şurada bir javascript örneği var. (git: github.com)
Sağdan Download ZIP düğmesine tıklayıp indirin.
İçindeki example.html dosyasını çalıştırın, değerleri doldurun hesaplıyor.
HTML dosyasını istediğiniz gibi değiştirirsiniz.
  • whitea  (21.10.15 15:27:50)