uydu alıcısı-türksat

arkadaşlar bizim anten turksat2a3a4a'ya ayarlı sanırım. yani d-smart kullanıyorduk daha önce onun anteni ve bütün kanalları çekiyor buradan turksattaki.

şimdi bu çanağın baktığı yönde hangi uydular vardır, alıcıya o uyduyu kursam da maçı izlesem diyorum akşam antenin yönüyle uğraşmadan?

tesekkurler

eutelsat
astra
e hellas
azerspace
galaxy
ses
intelsat
hispasat

tek çanakla birden fazla uydu izleyemezsiniz. ancak çanağa her uydu için yeni bir lnb (veya motorlu lnb) taktırarak izleyebilirsiniz.

  • lancelot du lac  (21.10.15 10:46:01)
1 derece bile farkediyo, denildiği gibi motorlu olanlarından lazım.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (21.10.15 11:26:00)
mesela azerspace uydusu 46 derece türksat 45 derecede ve çekmez. çanağın çeken lnb'sine yanına bi lnb bandlayıp azerspace uydusunu yakalamış insanlarımız var. motorlu lnb büyük nimet aslında.

  • protrek  (21.10.15 11:33:58)
internette görmüştüm , bulunabilir mi bilmiyorum. 2'li veya 4'lü lnb yuvaları vardı. sanırım her biri belirli bir uyduya ayarlı. onlardan alınıp çanağa takılabilirse izlenebilir. ama mevcut şartlarda çanağın yönünü degistirmek lazım ; o da kolay değil. uğraşmak gerekiyor. en yakın azerspace var ; 4 derece daha doğuda.

eutelsat ile 30 derece fark var ; o da çekmez.
  • montauq  (21.10.15 12:21:57)