vize istemeyen ülkelerden hangisine gideyim? (yılbaşı)

özel olarak gitmeyi istediğim&düşündüğüm bir yer yok.

aklımda:
-japonya
-brezilya
-sırbistan var ama bilemedim. ya vize istemeyen bir ülkeye çıkacağım ya da o parayı harcamayıp, bir sene daha bekleyip seneye istediğim ülkeleri gezeceğim. para çok sıkıntı değil, sadece bir sene daha beklemek istemiyorum. var mı ülke önerisi olan?

not: rusya, ukrayna hariç.

güney afrika cape town, porth elizabeth, durban turu. motor veya araba kiralama mümkün. zevk alırsın. net.

  • il padrino  (20.10.15 22:31:32 ~ 22:32:04)
günay afrika mantıklı yaz sıcağında girersin yeni yıla. brezilya da olur ama orası çok uzak.

  • cekilmis gayfe  (20.10.15 22:35:49)
japonya ve Güney Kore'yi öneririm.

  • puc  (20.10.15 22:54:28)
güney afrika yaparsan on numara cape town tavsiyelerim olur. yaz gitmeden.

  • il padrino  (20.10.15 22:55:10 ~ 22:55:18)
Japonya +1

  • heygidim  (20.10.15 23:01:37)
Tayland

  • acemmi  (20.10.15 23:14:23)
Japonya pahalı, Brezilya'da suç oranı yüksek olduğu için biraz tetikte olmakta fayda var. Tayland iyi bir seçenek, ama Bangkok bombalaması olayından sonra Türkleri girişte ufak bir sorgudan geçiriyorlar artık.

Yaşadığım Güneydoğu Asya için konuşmak gerekirse, Bali (Endonezya) ve Kamboçya için havaalanında vize almak da mümkün mesela. Filipinler ve Malezya için de vize gerekmiyor. Myanmar için de e-vize alınabiliyor.
  • gezgin rocker  (20.10.15 23:29:35 ~ 23:33:16)
listende yok ama bence makedonya.

tarihe meraklı mısın bilmem ama tam bir osmanlı ülkesidir makedonya. ucuzdur da. bir araştır istersen.
  • antalya12  (21.10.15 00:12:07)
Vizeli ama vize ayni gunun aksami ciktigi icin hindistan.
Goada harika partiler esliginde plajda yeni yila girebilirsin :)

Onun harici vize olmayan ulkelerden tayland ve guney afrika guzel olur bence. Fas da dusunebilirsiniz belki.
  • kuehles blondes  (21.10.15 01:41:10)
sri lanka

  • slalom  (21.10.15 01:46:47)