dünya turuna çıkacak arkadaşa hediye

arkadaş 18 aylık bir tura çıkıyor, ufak bir veda gecesi yapıyoruz yarın.

elim boş gitmeyeyim diyorum, yükte hafif, mümkünse pahada da hafif, ama manada ağır, çam sakızı çoban armağanı bir şey alayım diyorum.

ne alayım?

not: dünya turu öyle otostopla bisikletle falan olmayacak. ulaşım araçlarıyla olacak.

not 2: bu akşam ya da yarın öğlen almam lazım. internetten sipariş veremem. istiklal'de çalışıyorum, bu civarda şöyle bi yer var oraya bak da diyebilirsiniz.

güzel bi çakı iyi olur. sınırlarda sorun cıkarmayacak ama icabında iş görecek bir şey bulabilirseniz bence uygun olur.

her seyahetörün dostudur çakı.
  • fatihkkk  (20.10.15 15:45:55)
ya da uygun bı canta. içine pasaport vs konanlardan.

  • fatihkkk  (20.10.15 15:46:07)
araba mi motor mu?

  • jimicik  (20.10.15 15:49:11)
şunun gibi bir şey alıp cdn4.n11.com.tr
içerisine facebook'tan oradan buradan, onun sevdiği özleyebileceği kişilerin birkaç resmini kaliteli çıktı alıp koyabilirsin.
Her zaman internet bulamazsın, sevdiklerin hep yanında olsun. denilerekten.
Boyner'de 15 Tl ye vardı geçen ay.
  • okumayi sevmeyen okur  (20.10.15 15:50:13)
Tüm o ihtiyaçları halletmiş olabilir, bence ya bir günlük alın notlarını tutabilmesi için ya da hediye için harcayacağınız parayı ona direkt verin, nakde daha çok ihtiyacı olacaktır.

  • dessy  (20.10.15 15:50:38)
Fotoğraf makinesi varsa usb bellek de olabilir.

  • dessy  (20.10.15 15:51:23)
bence direkt para verin, benim yerime şu ülkede x ye/iç/yap de. hem bunu yaparken seni hatırlar hem de uzun vadeli seyahatte para harcamaya kıyamayacağı bir iş yapmış olur. (yeme, içme, aktivite aklına ne gelirse olur)

  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (20.10.15 15:51:36)
bi arkadas bi arkadasa sd kart muhafaza kilifi almisti. bir de pahada hafif limiti nedir? ulasim araclariyla derken tren, ucak vs seklindeyse yukunu kendi tasiyacak demektir ve yuklendigi her gram iskence olur ona.

  • jimicik  (20.10.15 15:55:37)
ya benim önerilerimi niye tiklemiosun ya???
:////
:((((

cevap: hediye olarak ona sevginizi verin.
  • fatihkkk  (20.10.15 16:12:41 ~ 16:12:59)
kız uçakla falan gidecek sağa sola. çakı çanta falan değil de biraz daha böyle uzak kaldığında özleyeceği için yanında taşımak isteyeceği bir şey kafasındayım. çantası mantası var zaten yani aylardır bu tura hazırlık yapıyor.

  • robin crusoe  (20.10.15 16:15:30)
kullanım alanı bulması çok zor ama manevi anlamı olur diyorsanız güzel, antika görünümlü bir pusula alabilirsiniz. şahsen benim çok hoşuma giderdi.

urun.gittigidiyor.com
  • givemesomesubstance  (20.10.15 16:17:16 ~ 16:20:00)
Bir kutu sakız al çiğnesin dursun.
Çikolatada olabilir.

  • arockm  (20.10.15 16:20:29)
Şu tarz bir defter? www.dr.com.tr

Hem hafif oluyor bunlar, hem gezi notlarını tutabilir, hem de memleketini anımsar :)
  • dessy  (20.10.15 16:36:10)
e harita alsanız ya madem? dünya haritası?

  • icim urperiyor  (20.10.15 16:38:13)
buff olabilir
tshirt bastirabilirsiniz, ortak bir aninizi vs. cagristiran bir deseni olur
kendine bir logo vs hazirladiysa onu sticker yaptirabilirsiniz
cok yuruyecek, ayakkabi yagmurlugu olabilir
zor aninda takmasi icin cakma bir yuzuk olabilir
gunluk tutacaksa o da iyi fikirmis, kalem olabilir
ayakta iseme aparati olabilir
  • jimicik  (20.10.15 16:39:49)
national geographic'in "100 Countries, 5,000 Ideas: Where to Go, When to Go, What to See, What to Do" kitabi olabilir:

www.amazon.ca

bu arada illa internetten al diye yazmadim. kitapcida da bulabilirsin belki ya da buna benzer bir kitap iste.
  • ermanen  (20.10.15 16:55:03 ~ 17:56:31)
kendinde yoksa bir e reader, bir kindle falan alınabilir o kadar teknosa d&r var istiklalde. hem kitap yükünden kutulur. ya da aksiyon tipi minik kameralardan. karda kışta su altında falan çekim yapabilenlerden.

edit: oha evet jimicik+1
ayakta işeme aparatı!
  • shubulubapshubaptishaluva  (20.10.15 17:02:41 ~ 17:03:24)
en sevdigim topiklerden oldugu icin biraz daha yazayim, kendim cikiyormuscasina
aliexpress e girip traveller yaz, cikan sonuclar ilham versin

sisme yol yastigi
ilac kutusu
bavul etiketligi ( www.aliexpress.com )
pasaport kilifi ( www.aliexpress.com )
  • jimicik  (20.10.15 17:43:24)