[]

Gizlilik anlasmasi (NDA)

selam,

yeni sirket kurduk diyelim. programci bir adamla calisacagiz. bu adamla aramizda bir gizlilik anlasmasi imzalayacagiz diyelim. gayet guzel bir taslak bulduk, her istedigimizi kapsiyor da diyelim.

taraflar bu anlasmayi okuyup, kendi rizasiyla imzalasa anlasma gecerli olur mu yoksa araya noter, avukat vs. falan mi sokmak lazim?

extra: avrupa ulkesindeki sirket ile turk programci arasinda da ayni uygulama mi olur?

tesekkurler

 
şirketin imzaya yetkili kişileri imza attığı sürece başka bir prosedüre gerek yok. türkiye'de yetkili kişileri imza sirkülerinde görebilirsiniz. her ülkede bununla ilgili başka bir belge var.


  • dahili meddah  (20.10.15 15:27:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.