ofiste homurdanıp duran iş arkadaşı

Merhaba,

bizim ofis 25 m2 lik bir alan ve 7 kişi çalışıyoruz. Bir tane de pencere var, pek açılmıyor soğuk diye.

şimdi bu ofiste işini konuşmadan, homurdamadan yapamayan bir adam var.

ekranda okuduğu her şeyi humur homur homur şeklinde duyabiliyorsunuz ve duvarları titreten bi ses kalınlığı var. yani demek istediğim, ne kadar kısık sesli de homurdansa o kadar rahatsız ediyor ki, siz düşünün.

bunu her türlü uyarıyoruz, bağıran bile oldu, adam hala böyle. nasıl geçirebiliriz? siz olsanız ne yapardınız?

Odadan atma durumumuz yok.

yöneticiyle konuştuktan sonra da bir çözüm bulamıyorsanız kulaklıkla çalışmayı deneyin.

  • dahili meddah  (20.10.15 14:03:15)
biraz bulunduğunuz durumla dalga geçin, kızmayın herşeye. isteyerek yapmıyordur mutlaka. Sesi kalınsa ne yapsın. Bağırmayın adama.

  • rock n roll  (20.10.15 14:03:28)
iş arayın bence 25 m2 7 kişi :/ adamın suçu yok.

  • ergenpezeveng  (20.10.15 14:06:18)
cagri merkezlerinde filan vardir, boyle adini tam olarak bilmiyorum ama paravana benzer. bircok kisinin ayni anda telefonla konustugu yerlerde genelde ise yariyor.
hem yuzunu de gormezseniz, tabi burda patron maliyeti bahane eder bu is olmaz.
akustiksungerfiyatlari.tk
  • hay sikfuck  (20.10.15 14:10:16 ~ 14:13:31)
sesli okumaya alışmışsa başka türlü okuduğunu anlamıyordur. koca adama da gözle okumak nasıl öğretilir bilemiyorum...
zor bir durum. uyarmışsınız değiştirmemiş, büyük olasılık yapamadığı için değiştirmedi, veya önemsemiyor da olabilir.
paravan fikri güzel. işveren onay verirse iyi, vermezse kendi göbeğinizi kendiniz keseceksiniz artık. uçuk kaçık da olsa önlemler almaya bakın, konunun sizin için önemini vurgulamış olursunuz, sessiz kalıp kabullenmemiş olursunuz...
mesela;
-kapalı devre bir kulaklık ve mikrafon yapın, kendi sesini dinlesin son seste. bir süre sonra rahatsız olabilir belki ;)
-ağızlık kullansın hastaların doktorların kullandıklarından. ses yalıtımı olur birazcık. hem de sıkılır bir süre sonra belki kendi çözüm arar.
nediyeyim...
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (20.10.15 14:24:40 ~ 21.10.15 13:31:21)
Adam muhtemelen öyle alışmış ve başka türlü okuyamıyor. Sessiz okumaya da alışır ama çok uzun sürer, o zamana kadar adamı boğarsınız.

Paravan fikri süpermiş, açık ofislerde çok iyi oluyor o.

Paravan gelene kadar kulaklık kullanırdım ben, ki kendi ofisimde öyle yapıyorum. 3 kişiyiz ama geleni, gideni, konuşanı bol. Kulaklığı takıyorum, müzik listesi açıyorum hafiften. Kimseyi duymuyorum. Hatta bana bir şey söylendiğinde de duymuyorum, arada "Heeey, hooo" yapıyorlar.
  • aychovsky  (20.10.15 15:11:10 ~ 15:11:36)
benim eski işyerimde dolma parmaklı bir arkadaş vardı
klavyenin tuşlarına çekiçle vuruyor gibi basardı
hocam yavaş klavye kırılacak falan derdik, ehehe deyip geçerdi
o değil de amma di'li geçmiş zaman olmuş :)
  • titiraprap  (20.10.15 15:15:10)
@aychovsky zaten aynını yapıyorum şu an. paravan sıkıntı olabilir çünkü devlet kurumunda çalışıyorum. Vermezler onu. Verseler de 3 yılda anca verirler.

ya bahanesi de garip. "ben gördüğüme inanmıyorum, kulaklarıma inanıyorum. okuduğumu duyunca ne olduğunu anlıyorum"
aynen böyle dedi bize.
  • safepassage  (21.10.15 10:44:07 ~ 10:44:40)
Çivi çiviyi söker sende aynısı yap.

  • arockm  (21.10.15 11:14:01)
adamın bahanesi değil aslında, ölçümlenirse adamın sözel hafızası kuvvetli, görsel hafızası zayıf çıkacaktır, hatta oldukça zayıf olmalı. bir de üzerine alışkanlık eklenmiş... çözümü biraz zor gibi. adamın kararlı ve dirayetli olması şart.

çalışılırsa görsel hafıza da güçleniyor. adam kaç yaşında bilmiyorum, belli yaştan sonra bu tür eğitimlerde başarı sansı ne kadar tam bilmiyorum ama pek de yüksek değildir. yine de denenebilir.
öncelikle adamın çevresini rahatsız etmekten rahatsızlık duyması, kendini düzeltmeye karar vermesi lazım.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (21.10.15 13:43:19 ~ 13:44:24)