Dublaj / Radyo

çevremdeki insanlar ses tonumun güzel olduğunu söylüyorlar. 1.5 yıl da okulun radyosunda (kocaeli üniversitesi radyo ki) program yaptım, diksiyon hocası "uzun uzun dinlenesi bir ses tonun var" minvalinde bir şeyler söylemişti. sesimi düzgün kullanamadığıma eminim, bunları yazarken de bir yandan utanıyorum biraz, yani bütün bu kendini övme olayı falan... her neyse, halkla ilişkiler mezunuyum, yeni mezunum, iş aramaya başlamadıma ama bir şekilde para kazanmaya başlamam şart, biraz acil bir durum. neyse, detay öğrenmek isteyen olursa mesaj atabilir.

bu tür işleri nasıl yapabilirim, nasıl girebilirim? dublaj eğitimim yok, nasıl alabilirim? bir radyoda çalışmaya nasıl başlayabilirim? para lazım demiş miydim?

edit: ses kaydı yükleyebileceğim bir yer biliyorsanız oraya bi kayıt atabilirim.

edit: özensiz* bir ses kaydı için şurası denenebilir, oldu mu bilmiyorum hightailspaces.com

Bu isten medet umma derim. Zatrn bir suru var seslendirme yapanlar onlar da pek para kazanmiyor. Bu isten para kazanabilebler Sungun babacan gibiler. Hele radyodan hic kazanamazsin. Moral bozmak istemem ama bosuna umitlenmeyesin diye simdiden soyleyeyim dedim.

  • stavro  (19.10.15 11:29:11)
İstanbul'da mısın? İşlerini beğendiğin bir ajansa kaydolabilirsin. Genelde bir çok kast ajansında dublaj için de birilerini arıyorlar. Bununla birlikte, dublaj eğitimi de aynı şekilde veren yerler var. Ancak referans olacak kadar bilgim yok hiçbiri hakkında.

Para kazanırsın bu arada.. Ama "acilen" olması için gerçekten çooook şanslı olman gerekir.
  • lcha  (19.10.15 11:30:10 ~ 11:31:31)
bildiğim kadarıyla sertifika falan alıyorlar üç dört aylık kurslarla... sonrasında seslendirme ajanslarına falan başvuruluyor. sesiniz güzel bence de. Olumlu bir eleştiri olarak söylüyorum tikican aksanına sahip olmanız diksiyon kursu almanız kesinlikle şart kılıyor. Zaten meşhur dublajcılardan müteşekkil hocaların kurslarında da bu dersler veriliyor. Eh tabi biraz para lazım öncesinde onun için de. Yani acil ve ücretsiz olmaz bu iş gibi...

  • istanbul beyefendisi  (19.10.15 11:43:46)