almanca teknoloji haberi okuyabilecek?

arkadaşlar bir arkadaşım için almanca teknoloji haberlerinin olduğu site arayışındayım ancak almanca'nın a'sından anlamam. şu siteyi buldum -geçen gün de benzer bi soru sormuş idim-

tech-letzte.com

şu sitedeki haberlere göz atıp kusursuz bir almanca ile mi yazılmış yoksa copy paste yapılıp alakasız bir içerik mi oluşturulmuş alman gözüyle okuyabilecek kimse var mıdır?

şimdiden teşekkürler.

danke efem.

edit: yani gramer olarak problemli mi yoksa normal bir almanın girip okuyabileceği kadar normal bir site mi sizce?

Copy and Paste yapilmis bu. Almancam türkcemden iyidir buna eminim. Ama okuduklarimi anladim, ama yinede almanca ögrenmek icin iyi degil.

  • samiabi19  (18.10.15 23:42:09)
Yuzir in dedi gibi alakasiz degil cünkü hersey anlasiliyor. ama almancayi beceren biri anliyor bunun copy and paste oldunu

  • samiabi19  (18.10.15 23:43:23)
yani gramer olarak problemli mi yoksa normal bir almanın girip okuyabileceği kadar normal bir site mi sizce?

  • bana da mi lolo  (18.10.15 23:46:29)
pek değerli @sivrisinek

site bana ait değil. reklam olsa reklam derim ki izah edeyim bir arkadaşım için arayışta olduğumu söylerken arkadaşın dilini dinini yazmadım. türk bir arkadaşım almanca içerikli site açacak ve almanca dilinde teknoloji haberleri yazan sitelerin arayışındayız. yani bulduğum site de bi türke ait çıkmış olması olağan bi durum çünkü google 'da aramalarda üstte çıkan sitelerden birisi. (git: prntscr.com)

çok biliyosun madem ekşi duyurunun nofollow link attığını, burada paylaşılan hiçbir linkin de reklam olarak hiçbir değeri olmadığını da biliyor olmalıydın.

okuyan sanacak fuat avniyi keşfettin
  • bana da mi lolo  (18.10.15 23:51:28 ~ 23:57:14)