Kinoa ne yahu?

Ve yerine bulgur kullanilir mi?

Ben de yemek istiyorum ama migrosta kilosu 21 lira falan. çok pahallı değil mi? Ankara'da daha uygun bir yer var mıdır alabileceğim?

  • harmonikhakaret  (18.10.15 16:43:34)
Kinoada gluten vardır ancak düşüktür, pseodocereal deniliyor o yüzden çölyak hastaları filan tolere edebiliyor bunu. Bir de esmer bulgurdan protein içeriği daha yüksek olsa da baklagil kadar yüksek değildir. Bu durumda esmer bulgurdan daha bir alternatif ama bence çok pahalı.

oardc.osu.edu
  • neferkitty  (18.10.15 16:44:05 ~ 16:47:41)
kinoa tahıl gibi duran ama aslında tahıl değil de tohum olan bir hede. bu yüzden de true blond'un dediği gibi gluten içermiyor. protein içeriği yüksek, lifli, tadı da (bence) gayet güzel. tek sorunu çok tuzlu olması.

yok yok yahu, o tuz değil. fiyatı çok tuzlu. bir paket kinoaya vereceğin parayla kaç paket bulgur alırsın. yine de arada sırada tüketmelik bir şey olabilir tabii.

ek: neferkitty sağ olsun, ben de glutensiz diye biliyordum, meğer glutenliymiş. tu onun suratına.

ek iki: kinoa yerine bulgur elbette kullanabilirsin ancak kinoa içeren tariften başka bir şey hazırlamış olursun. pirincin yerine bulgur kullanmak gibi olmaz yani. yine de dediğim gibi, lezzet konusunda sıkıntı yaşanmaz, yersin yani.
  • knight of cydonia  (18.10.15 16:45:08 ~ 16:47:17)