steam / lisans

şimdi diyelim staem hesabı açtım oyunlar aldım. bu oyunları kurmak için belli bi limit var mı. mesela evde kurdum. sonra iş yerinde kurdum. yazlıkta kurdum. tatilde kuzenin pc sine kurdum gibi. tabi ki hepsinden aynı anda oynanmayacak. yani kuzene de kurayım beleşe oynasın gibi bi şey demiyorum. ya da pc değiştirdim diyelim. bunun belli bi limiti var mı yoksa istediğim kadar donanım değiştirebiliyor muyum?

Hayır limit yok. Ama aynı anda 3 veya daha fazla bilgisayar online olur hatta aynı oyunu oynarsa valve hesabını askıya alabilir. Ama oyun offline ise bilgisayar da internete bağlı değilse sorun olmuyor.

  • Mr. ?  (18.10.15 14:44:11)
her kurduğunda senden e-mail'ine gelen doğrulama kodu istiyor, sürekli onu girmen gerekir.

  • gezegen olan pluton  (18.10.15 14:48:33)
ayni anda online olmadigin surece (oyun olark degil, hesap olarak) limiti yok.

  • chaotic good  (18.10.15 15:13:46 ~ 15:22:03)
farklı bilgisayarlara aynı steam hesabından yüklenmiş oyunlar aynı anda çalışmıyor zaten. aynı anda sadece bir bilgisayardan oynanabiliyor. denenmiştir, kesin bilgi. ancak birden çok bilgisayara oyun kurmakta sıkıntı yok.

  • kriker  (18.10.15 15:14:57)