[]

araba yarışları - izleyici ezme sorunsalı

Araba yarışlarında köşelerde bekleyen seyircilere çarparsanız suçlu olmuyosunuz di mi? Ölürse falan?
 
Öyle bi oyun görmedim ben daha. ne yaparsan yap ezemiyon zaten kaçıyorlar.


  • ergenpezeveng  (18.10.15 10:47:50) 
Oyun demiyor


  • kosun lan mevzu var  (18.10.15 10:50:49) 
@ergenpezeveng adam gerçek yarıştan bahsediyor kahkaha attım aqşlöasdölşdöaşlsdl


  • yamuklu sucurta  (18.10.15 10:54:30 ~ 10:54:44) 
Ahdfhcncsfd


  • selamun aleykum kitty  (18.10.15 11:01:33) 
olmuyorsunuz. ama duruma bagli elbette.

yaris sirasinda risk büyük ölcüde seyirciye ait. söyleki, diyelim yaris sirasinda kaza oldu ve parcalar seyicilere carpti, bu durumda sorusturma acilir, sürücülerin ifadeleri, takimlarin ifadeleri alinir, ama sürücüler direk suclu degiller. o risk neticesinde eger kazanin kendisi pistte gerceklesti ise muhtemelen ifadeden sonra serbest kalirlar.

diyelim ki tam sizin dediginiz oldu, yaris sirasinda seyircilere girdi, bu daha cok rallilerde olan bir durum, f1 de zaten bunu önlemek icin bariyerler ve yükseklikler var, pist ona göre sekilleniyor, neyse diyelim bu oldu, bu durumda eger pilot bilerek yapmadi ise yani bilerek psikopatlik neticesinde girmedi ise yine o pist-track yaris amacli oldugundan sürücü ceza almaz, elbette sorusturma acilacak. ama diyelim gicik oldugu adami gördü nasil gördüyse, allah ne verdiyse viraja girdi onu öldürdü, bu durumda normalde neyse ceza onu alir.

sorusturmaya bagli elbette bunlarin hepsi. bunun yaninda uluslarasi yarislarda buna benzer durumlar icin yariscilari koruyan bazi kanunlar var, yani rusyada böyle, avusturalyada böyle olmuyor, sorusturma aciliyor lokal ekiplerce, ama ana sorusturma fia ve anlasmadaki nötral ülke tarafindan yürütülüyor.
  • kurnaz  (18.10.15 11:29:48 ~ 11:30:38) 
Cevap için teşekkürler. Yani sürücü nasıl haksız çıkar ben de onu anlamıyorum, oraya bile isteye gitmişler, sürücü de bilerek dalmaz (milyonda bir ihtimal bile veremiyorum intihar etmek filan istemiyorsa) ve o yarışlar baya riskli, bu çok uzun süredir biliniyor, vs.


  • selamun aleykum kitty  (18.10.15 11:37:24) 
ahaha ben de güldüm şimdi. oyunlarla alakalı bi şeyler okuyordum direkt yazmışım valla hahahaha.


  • ergenpezeveng  (18.10.15 14:31:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.