Ev kiraladim ama camasir makinasi sigmiyor.

Uc gun once yeni bir ev kiraladim. Ancak salakligimdan dolayi evdeki tasarim hatalarini ve kusurlari bugun tasindiktan sonra farkedebildim.

En sinir bozucusu, camasir makinasi icin yapilmis olan yere camasir makinasi sokmak mumkun degil. Banyodaki klozet ile duvarin kosesi arasi cok dar ve alet oradan gecmiyor. Apartman yeni yapilmis.

Sozlesme bir yillik. Depozito degil de bir yillik kira bedeli kadar senet yaptik. Sene bitiminde senedi geri alacagim. Bu bedel de sozlesmede pesinat olarak geciyor. Kiraya verenler kucuk bir ilcenin buyuk bir sirketi. O yuzden bunlarda oyun olmaz diye kabul ettim.

Sorum su; ben bu kusuru one surup sozlesmeyi fesih edip pesinatimi yani senedimi kazasiz belasiz geri alabilir miyim? Dava acmam gerekir mi? Acarsam hangi mahkemeye gitmem gerek?

Vaktiniz icin tesekkur ederim.

bulasik makinen yoksa onun yerine cam. mak. koyamaz misin?
istedigin cevap bu degil ama belki aklina gelmemistir :)

  • chaotic good  (17.10.15 20:44:28)
Evet orasi aklima geldi ama orada da su yok. Elektrik var, gider var cesme yok. Ev tam laz isi olmus. Anlatsam gulersin.

  • alperz  (17.10.15 20:45:55)