KPSS Puan Türleri ve YDS

Merhaba, sayın duyuru memurları! Temmuzda Kpss'ye ve eylülde Yds'ye girdim, puanlarım geldi. Buraya kadar iyi, güzel. Yalnız bazı puanlarım hesaplanmamış. Yds açıklandıktan sonra da hesaplanmamış olarak duruyor. Bir arkadaşım, yabancı dil puanı gereken puan türlerinin hesaplanması için Yds'den sonra gireceğim ilk Kpss'den sonra hesaplanacağını söyledi.

Yani, belli puan türleri için Yds'den sonra bir kez daha mı Kpss'ye gireceğim? Öyle değilse puanlarımın hepsine nereden bakabilirim? Çünkü Ösym'nin sitesinde görünmüyor.

yds'ye kpss'den önce girmen lazım. yds geçmiş sınavlara yönelik sonuç doğurmaz. temmuzda girdiğin kpss puanlarının hepsi osym sitesinden baktığın puanlar.

yds'nin de geçerliliği belli yıl ile sınırlı değil. bundan sonra girdiğin tüm kpssler için eylülde girdim dediğin yds puanın kullanılacak.

mantık şu. önce yds sonra kpss. anlatabilmişimdir umarım. sen sanırım ydsye sonradan girsem de önceki kpss puanlarım hesaplanır diye düşünmüşsün ama olmuyor öyle.
  • elorelia  (17.10.15 16:35:12 ~ 16:36:23)