[]

silik görünen pdf'i karartma

evet çıktısını aldığımda çok silik okunan pdf'i daha düzgün olmasını nasıl sağlayabilirim, pdf editorlerde sayfayı ya da yazıyı karartma oluyor mu?
 
bunu yazici ayarlarindan(ctrl+p) yapsana delikanli.


  • mayeskuel  (17.10.15 09:38:49 ~ 09:39:28) 
Pdf editörde sanmıyorum ama pdf sayfasini prnt scrn tuşu ile hafızaya alıp (ya da pdf den jpg formatina çevirebilirsen) bir resim düzenleyicisindeki renk,parlaklik ayarları ile bunu yapabilirsin. bu arada yeniden sayfanin boyutlarini ayarlaman gerekebilir.nede olsa resim düzenleyici programlar pixellerde oynama yapar. yine üstteki cevap gibi yazici ayarlarina da bakman lazım. bir çok sayfa varsa böyle çikti alman gereken ve manuel (el ile ) olarak iş süresi de uzayacağından o zaman bir çok programda bulunan batch convert özelliğini kullanman gerekir. program önceden tanımlı ayarlarla, bir çok dosya üzerinde yapman gereken aynı işi otomatik hale getirip, işi daha kısa sürede bitiriyor.


  • 1adam  (17.10.15 10:09:11 ~ 10:54:44) 
baskı yaparken kontras ayarları var orda koyuluğu arttırabilirsin


  • evildead  (17.10.15 13:59:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.