[]

sayfalama mı otomatik kaydırma mı?

bir kullanıcı olarak web sitelerinde galeri, blog vs. içeriklerin sayfalama ile bölünmesini mi tercih edersiniz yoksa sayfayı kaydırdıkça otomatik yüklenmesini mi? neden?
 
kaydırma. kaydırmalı sitelerde içerik daha çabuk yükleniyor diye görüyorum. sayfa değişirken birkaç saniye ekstra geçiyor.


  • xenophobe  (16.10.15 23:29:31) 
akla ilk gelen infinite scroll'un daha iyi oldugu, ama soyle de bi ornek var mesela: danwin.com


  • hjarteblod  (16.10.15 23:51:04) 
siteye göre değişir sayfalama daha mantıklı. sayfa uzunluğu seçilebilir. az orta ve çok uzun gibi. ekşi Sözlüğü sayfalama kullanmadığını düşünün mesela her konuda en alta inmek için uğraş dur. facebook kaydırma kullanıyorum mesela ama kafayı yiyorum bazen kitleniyo bazen içerik görünürde 2 sonra kayboluyor ama kişinin sayfasına girince geliyo. Bu gibi şeylerden dolayı sekme iyidir.


  • ergenpezeveng  (17.10.15 01:14:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.