yabancıların kahvaltıda yediği şey

müsli değil, değil mi? üzerine blueberry koyup yiyorlar, lapa gibi görünüyor.

yulaf ezmesi/lapası, oatmeal

edit: porridge pişmişine deniyor. yani yemeğe verilen isim. ürünün ismi oatmeal. porridge derseniz aval aval bakabilirler. :)
  • whimsical  (16.10.15 23:05:11 ~ 23:16:12)
ülker kelloks kokopops diye biliyorum ben?

  • ya ben lan neyse  (16.10.15 23:16:50)
Porridge.
Mikrodalga varsa cok kolay olandir. Bir kaseye yulaf kepegi ve sudu koy. Yaklasik 90 sn isit. Cikart, kariatir, bir tatli kasigi bal ekle. Bali da karistir, ilidigi icin kolay erir. Sonra 60-90 sn daha cevir mikrodalgada. Cikart, istegine gote en ideali muz ve veya yaban mersini (blueberry - donmus da olur) koy. Tarcin ek. Varsa cekirdek ici de koysan guzel olur.
Uzun sure tok kalmak istiyorsan yaninda bir bardak da su ic, yulaf iyice siser.

Eger duzenli, planlayan bir adamsa overnight oat da yapanilitain. Ben pratikliginden dolayi porridge yaptigimdan ona hic bulasmam.
  • whoami  (16.10.15 23:29:06)
www.google.de

almanlar bunu yiyor ismi müsli
  • bonaparte  (16.10.15 23:30:51)