hisse satin almak

selamlar.

kisaca anlatiyorum.

ufak bi proje ofisinde calisiyorum mühendis olarak. patron islerden elini etegini cekmeyi düsünüyor 2-3 sene icinde. gecen gün yönetici pozisyonu olarak beni düsündügünü söyledi. bi de kafami karistiran bi teklif sundu.

eger istersen nakit olarak bonus vermek yerine sirketin hisselerinden verebilirim dedi. cok bir sey degil, anca yillik yüzde 1 falan yapiyor. hisselerind karsilik yüzde oraninda yillik kardan pay alirsin dedi.

simdi merak ettigim sey su. bu isler bu sekilde mi isliyor hep? patron diyelim isleri tamamen bana devretti ama ofis onun adina. ben hisse almadigim takdirde daima maasim neyse o seklinde mi calisiyorum? kardan belli bi pay almak icin illa hisse sahibi mi olmamiz lazim?

firma anonim sirketi bu arada.

tesekkür ederim.

hisse sahibi olman gerekmez. Bazi sirketler calisanlarina kar payi verebiliyorlar hisse vermeden.
tum isleri sen yapacaksan adama ne ihtiyacin var ki? kendi yerini ac.%1 hisse icin bence cok fazla sorumluluk.

  • oshamahue  (16.10.15 21:03:04)