[]

arkadaşlarımın yanında rahat yemek yiyemiyorum

emetofobi ve sosyal fobi karışık bir durum. tamamen psikolojik farkındayım. mesela okulda öğle arası veya ders çıkışı bişeyler yiyelim derlerse geriliyorum bu yıllardır takıntı halinde bende. korkum onların yanındayken midemin bulanması ve kusmam. okul arkadaşlarımla değil ama başka kişilerin yanındayken yaşadım bunu. ailemle veya eve gelen misafirlerin çoğuyla rahatım eskiden misafirlerle de sıkıntıo yaşıyordum bir şekilde atlattım ama arkadaşların yemek teklifleri hala geriyor beni. kesinlikle rahat yiyemiyorum arkadaşlarımla gittiğim yemeklerde.
 
psikologa gittin mi?


  • chaotic good  (15.10.15 21:31:15) 
duyuru-nick uyumu


  • all girls dream  (15.10.15 21:32:28) 
psikoloğa ve psikaytriste gittim. o sebeple ilaç ve psikolog dışında öneriler bekliyorum


  • her gece aç  (15.10.15 21:38:24) 
arkadaşlarının yanında kusmak hiçbir insanın başına gelmeyecek bir şey değil. senin arkadaşın yanında kussa onun için endişelenir hasta mı doktora götüreyim mi dersin. senin için de aynı şekilde insanlar dalga geçmek yerine endişelenir. bu gayet normal bir şey. arkadaşlarının yanında utanmanı gerektirecek bir şey yok. hepimiz kusan tuvaletini yapan terleyen sümküren canlılarız. herkes böyle. olmayan kimse yok. utanılacak bir şey de yok.


  • shotgunwoman  (15.10.15 21:42:57) 
ilginç yani. ilaçtan ziyade sanki bu sorununu bilen biriyle yemeğe gidip deneme yapmak vs gibi bir şeyler yapsan?


  • Alt4y  (15.10.15 21:43:12) 
şişmanlık var mı?
şöyle bişey okumuştum bi yerde, şişmanlık evde çok, sosyal ortamlarda az yemek yemektir diye.

  • ghilleinthemist  (15.10.15 21:50:47) 
arkadaşlarına durumu açıkça söylesen? mesela bir iki yakın arkadaşına böyle bir sosyal fobin olduğunu ve yenmek için yardımlarına ihtiyaç duyduğunu söyle. bir süre o arkadaşlarınla yemek ye, sonra gruba başkalarını da alın yavaş yavaş. bilmiyorum belki de çok saçma bir öneridir ama psikolog istemediğin için aklıma bu geldi. iyi dostlar her şeyin başı aslında.


  • inspired by a true story  (15.10.15 22:13:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.