Parmak izi okuyucusunu kandırmak

Düzenli parmak izi basmamız gereken bir yer var.Parmak izimizi kopyalayarak bu işi başkasına yaptırabilir miyiz? Mesela asetat kağıdına parmak izimizi çıkartsak alet okuyabilir mi o izi ? Yada mum veya macun gibi bir şeye çıkartsak bu izi alet okuyabilir mi ?

okur.

  • cenkertem.afc  (15.10.15 15:12:21)
www.theregister.co.uk

iphone fingerprint hack diye aratında niceleri çıkıyor. iphone yazmamın nedeni popüler olduğu için millet çok uğraşmıştı ilk çıktığı zamanlar.
  • mesene  (15.10.15 15:21:40)
parmak izini taratip bastirinca okutmak mümkün. iphone bile öyle calisabiliyor. ancak akilli, daha gelismis sistemler icin, parmak izinin parmak olmasi, yani kapasitif olmasi, yani ete direkt iletkenle temas etmesi lazim. böyle durumlarda balistic gellerin iletkenligi yüksek olanlari var, onlar kullanilabiliyor.

basit kullanimlari gecersin de profesyonelleri bilemem. orduya girmeye calisacaksan yememesi olasi.
  • aynadakiyabanci  (15.10.15 15:23:18)
myhtbusters'ın bir bölümünde yapıyorlardı. aramaya üşendim şimdi.

  • inheritance  (15.10.15 15:24:24)
mythbustersta en güvenli parmak izi okuyucusunu parmak izinin fotokopisini okutarak açmışlardı

  • patr  (16.10.15 01:46:26)
aljinat diye bir madde ver dişçiler kalıp çıkarmak için kullanıyor. onunla parmagının kabını alıp silikon dökebilirsin. ilgili videolar youtube da var.parmak izini tüm detaylarıyla çıkartıyor.
yardım ediyoruz da neye yardım ediyoruz dostm söylesene nereye gireceksin:)

  • fasulyek  (16.10.15 03:21:56 ~ 03:23:18)