Uydunet modemiyle bişey yapılır mı?

Fotoğraftaki modemi uydunet taahhütü ile aldım. Taşındığım evde uydunet olmadığı için bu köşee duruyor öyle. Bununla tekrar televizyon izlemenin yolu var mıdır çöp mü bu yoksa?

fotoğraftaki cihaz modem değildir. uydu receiver dediğimiz bu cihaza çanağa takılı lnb den gelen kabloyu takarsanız tv ye bağladığınızda size görüntü verir.

  • eeb  (15.10.15 14:16:56 ~ 14:17:27)
Ben evde bulunan eski docsis 2 modemi, docsis 3 ile değiştirince, docsis 2'yi sahibinden ve sanalpazar sitelerinden satışa çıkardım. 40 liraya sattım. zaten taahhüt vererek bedavaya almıştım. sende sat kurtul.

  • cliquot  (15.10.15 14:21:57)
fotoğraftaki dijital kablo alıcı. uydu anteninden geleni anteni takarsan çalışmaz.
satamazsan çöp.

  • sutlu nescafe  (15.10.15 15:08:07)
@sutlu nescafe hocam nasıl çalışmaz şaka mı yapıyorsun. bu bir uydu alıcıdır. uydu receiver. çanak anteniniz ve üzerine takılı bir lnb var ise ordan gelen kabloyu buna takarsan ve bundan da tv ye çıkış yaparsan oldu bitti.

aynısı kullanmasam bir ihtimal haklısın diyeceğim ama.
  • eeb  (15.10.15 15:12:53)
@eeb bu resimdeki modelin birebir aynını mı kullanıyorsun. üzerinde teledünya filan yazan ?
Bu DVB-C receiveri olması lazım. SAdece kablo tv ile kullanılır ki kablo tv de frekanslar bile farklıdır. Ör: türksatta 12435 gibi bir frekans varken bunda : 9754 gibi bir frekans vardır. Ama şöyle bişey var resimdeki ürün next in. yani aynı kasaya uydu için olna tuner den yerleitirmiş olabilir ler.

Burada ki fark DVB-C DVB-S arasındaki fark
Soruya cevap : bu modem değil
  • infernalcadre  (15.10.15 15:28:59 ~ 15:31:11)
image5.sahibinden.com
arkadaki giriş ve çıkışlar belli. rf yazan yere kablo tv anteni giriyor. diğeri de cihaz üzerinden analog kablo tv çıkışı için
www.turksatkablo.com.tr 7.ci sayfada yyine arka panel ve cihazın nasıl bağlanacağı anlatılmış.
13.cü sayfada kanal arama anlatılmış. uydudaki gibi sembol oranı, frekans, vertical-horizontal seçenekleri yok. uydu alıcısı olsaydı olurdu.
yine aynı kılavuzun 28.ci sayfasında cihazın teknik özelliklerinde dvb-c yazıyor dvb-s değil. yani uydu antenten gelen kabloyu takınca görüntü gelmez.

aynı markanın aynı tipte uydu alıcısı olabilir ama bu değil.

edit: @infernalcadre yazmış zaten
  • sutlu nescafe  (15.10.15 15:35:19 ~ 15:35:56)
@infernalcadre kablonet kullanıyorum ve hd kutuya geçince bu üzerinde next yazan uydu alıcıyı getirdiler. bunun da sözleşmesi bitince cihaz kaldı. aynı şekilde bir de digitürk kutusu var elimde. digitürke yazılım attırdım. bunu da aynı şekilde kullanıyorum. sanırım dediğin gibi teledünya next in kutusuna marka bastırmış ya da bi yazılım kurulup gönderilmiş.

  • eeb  (15.10.15 15:36:09 ~ 15:38:24)
Nası bu modem değil ya? Asjsjs şaka şaka deniyip yazıcam şimdi

  • skinnerbox  (15.10.15 20:20:59)
Denedim olmuyor.

  • skinnerbox  (15.10.15 20:50:12)
şaşırtmadı :)

  • sutlu nescafe  (15.10.15 21:21:13)