alakasız konularda yüksek lisans-doktora

Aynı anabilim dalında olmak üzere yüksek lisans teziyle doktora tezi konusunun birbiriyle çok alakasız konularda olmasının akademik manada dezavantajları neler, böyle yapan var mı

Gorunus anlaminda bir dezavantaji olmaz, sonucta ayni anabilim dali. Yalniz masterdaki birikimlerinizi doktorada kullanamayacaginiz icin kendi acinizdan zorlanabilirsiniz.

  • evrim halkasi  (15.10.15 11:46:01)
hic de olmaz. seni akademik camiada tanimlayan doktora calismandir zaten, master degil. ustelik avantaji vardir, cunku senin master calismanin alaninda da, o konuda herhangi bir calisma yapmamis birine gore daha iyi bir kavrayisin olur. ayrica, ortada kalan tartismalarda cirkeflik edip, "ben master'imi su konuda yapmistim" diyerek tartismada kararsiz gozlemcilerin oyunu lehine cevirebilmen bile mumkun :) tabi bu son soyledigimin kariyerine de, karakterine de bir katkisi yok, ama imajini guclendirir.

zaten doktoradan sonra baslayacak her bir halt. yayinladigin herhangi bir calismada (hakkiyla yapilan kaliteli bir yayindan bahsediyorum, dandik bildirilerden degil), master'da ogrendigin kadar sey ogreniyorsun rahat. yuksek lisansin ne kadar basit oldugunu doktora ile birlikte anlayacaksin. hele de turkiye'de.
  • whoami  (15.10.15 12:26:46)