[]

Kıl Dönmesi Fenol Yöntemi

Şimdi araştıran ve bu rahatsızlığı olanlar bilir ki; bu olayın nedeni tam o bölgede bulunan doku oldukça esnek ve yumuşaktır. (öyle olmasa oturulup kalkılması mümkün olmazdı.)
Deri de buna bağlı olarak gayet esnek olduğundan, gözenekler de diğer bölgelere nazaran daha fazla açılma ve kapanma özelliği gösterirler. Gene bu bölge sırttan dökülen kılların ve saçtan dökülenlerin enseden girmek suretiyle toplandığı bir bölge olması hasebiyle, bilhassa derisi daha yumuşak olan bazı insanlarda, toplanan bu kıllar gözeneklerin birinden içeri girmekte, gözenek deliğe dönüşmekte ve gittikçe daha fazla kıl içeriye bu delikten girip birikmektedir.

ameliyat olunca, alınan parçanın yerine ya hemen yanındaki bölgeden parça kaydırıp dikiyorlar veya açık bırakıp vücudun boşluğu doldurmasını bekliyorlar. Her iki yöntem de de o bölgenin yerine gelen deri, gene senin yumuşak derindir kardeşim. tabi o bölgenin hemen yanındaki bölge, tam o bölge kadar yumuşak değil, daha sert olsa da, eğer derin fazlaca yumuşaksa, tekrarlaması şaşılacak iş değildir.

Nihayetinde bu sorunun esas çözümü, yaşın ilerlemesidir. Yaş ilerledikçe, (35 yaşından sonra) deri yaşlılık etkisiyle artık sertleşmeye başlar. Deri sertleştiğinde, artık kıllar içeri giremez. Esas çözüm budur; yaşlanmak. Tabi yaşlanacak diye 5-10 veya 15 sene beklemek de kerizliktir elbette, ayrıca mümkün de olmayıp, Allah muhafaza acılı bir ölüme sebebiyet verecek sıkıntılar bile doğurabilir. (Eski zamanlarda bu yöntemler yokken, toplanan kıllar sonunda bağırsaklara bile ulaşıp insanı zehirleyip öldürebiliyormuş) Bu nedenle, o zamana kadar bazı önlemler almak suretiyle, tabiri caizse maçın son dakikalarına oynamak akıllıca bir yol olabilir.

şuan hastalıkla ilgili düşüncem bu. 3 sene önce yine ağrı falan yoktu ama bölgeyi görenlerin dediklerine göre 2 büyük delik varmış. bu nedenle numune hastanesinde iyi denen bir cerraha ameliyat olmuştum ama bu yazın başında doktorun dediğine göre tekrarlamış. şimdi fenol bana mantıklı geldi çünkü zaten tekrarlıyor ben de her türlü oturan biri olduğum için yine garantisi yok ameliyatın. olan var mı bu yöntemi rahatlatıyor mu.

 
Nihat bengisu diyorum baska da bisey demiyorum


  • la noix  (15.10.15 07:29:05) 
popiştekinden bahsedecek olursak, ilk ameliyat sonrası tekrarlama olasılığı yuzde 50, ikinci ameliyat sonrası tekrarlama ihtimali yok.


  • cokponcik  (15.10.15 08:43:49) 
ameliyatsiz, sulukle tedavi olabilirsin


  • etrak  (15.10.15 10:36:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.