[]

merkezi ısıtma sistemi yüzünden üşüyorum

aslında dışarda güneş var ama bizim ev nasıl bir yalıtıma sahipse yazın soğuk kışın sıcak olabiliyor. dışarısı güneşli olduğu için kalın şeyler giymek istemiyorum ama ince giyinince de üstüme yorgan almazsam üşüyorum evde. süveter giydim de altındaki kalın olmayınca o da pek iş yapmadı ayaklarım falan çıplak geziyorum çünkü. yorganın altındaymışım gibi ısıtıcak bir yöntem var mıdır yataktan kalkınca.
 
yorganın içindeki sıcaklığı kalktıktan sonra da yakalamaya çalışmak bana pek sağlıklı gelmedi doğrusu. Oda sıcaklığı ölçen aletlerden varsa bakın bakalım kaç derece, bu bahsettiğiniz üşüme +18 ve üzerinde gerçekleşiyorsa doktora gidin bence, kan tahlili falan yaptırın.

Doğrudan çözüm olarak akla gelen ilk yöntem ise dokunmatik-yumuşak battaniyeler oluyor tam vücuda sarmalık onu sarıp dolaşabilirsiniz, oturabilirsiniz.
  • candanag  (14.10.15 11:49:40) 
dışarısı güneşli olduğu için kalın giymemek nasıl bir mantık ya. donacan mı evde illa :)
yataktan kalkınca kalın giyineceksin yöntem çok basit. polar malzeme iyidir.

  • cekilmis gayfe  (14.10.15 12:07:16) 
"dışarısı güneşli olduğu için kalın şeyler giymek istemiyorum"

esek öldüren günesi diye bir tabir vardir, bir bak ona.

termal iclik terletmeyecek rahat ettirecek sicak tutacak seylerden. daginin ucuz, blackspadein pahali ama kaliteli üstlerinden öneririm.
  • portmanto  (14.10.15 13:19:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.