Başımıza iş alır mıyız?

Babam taksici. Adliyeden bir yolcu binmis arabasina. İstedigi yere goturmus babam. İnerken param yok demis adam. Babam da iyi niyetli sessiz bir adamdir, basina bela almak da istemez. celallenmemis ne yapsak ne etsen derken adam telefonunu cikarmis, sen bunu rehin olarak al birkac gun sonra seni arayip parani getirecegim, kusura bakma demis. Bir ay oldu nerdeyse ses seda yok. Lg'nin orta segmentte bir telefonu, bozuk da muhtemelen. Fake atmis babama. Simdi bunu telefoncuya goturup acmaya calissak calinti falansa basimiza is alir miyiz? Atalim mi telefonu?

Tesekkurler

Belalı işlere karışmış bir telefon olabilir. Mesela bomba patlatılabilir telefonla... Atsanız bu sefer de telefonumu neden attın diyebilir. Saklasanız, ihbar edilse, evde bulunsa başa iş gelebilir. Sakal bıyık durumu.

  • ertalpius  (14.10.15 11:37:14 ~ 11:41:24)
Karakola mi teslim etsek ?

  • sırtçantalı  (14.10.15 11:40:54)
Karakola gidilip tutanak tutulabilir, şikayetçi olunabilir ama o zaman da yine dertsiz başa dert alınır. Adam belalı biri çıksa düşman olabilir. Polis sizden de şüphelenebilir falan. Bir dünya dert...

  • ertalpius  (14.10.15 11:41:56)
kaç lira taksi ücreti abi girmeyin böyle işlere 30-40 a versin birine bozuk mozuk

olan olmuş sağlık olsun allahından bulsun.
devir sakat
  • croswell  (14.10.15 11:50:28)
@croswell adamin kendi teklif etmis babam da dusunmemis hic bu boyutunu, kendi teklif ediyorsa elbet arar diye almis

  • sırtçantalı  (14.10.15 11:51:56)
imei sorgusu yaptırın. belalı işe telefon karışmaz ya hat karışır. cihazın en büyük suçu çalıntı olması olur. telefonla illegal görüşme yaparsan hattın sahibini ararlar cihazla uğraşmazlar.

  • cekilmis gayfe  (14.10.15 12:09:25)
@cekilmis gayfe imei numarası kayıtlı ithal telefon diyor.

  • sırtçantalı  (14.10.15 12:16:21)
imeisini kontrol edin. bataryanin oralarda yazar. acsaniz da size bisey olmaz. telefon sahibine hat sahibine olur olacaksa. babaniz da meslegi geregi 'arabada unutmuslar sahibini bulmak icin actim' diyebilir.

  • icim urperiyor  (14.10.15 12:16:28)
Normalde rehinli mal icra dairesi kanalıyla sattırılıp elde edilen ihale geliri harç vergi kesintilerinden sonra alacaklıya verilir, ama 1 gr bal için bir çuval keciboynuzu meselesine döner, zamankaybı ve harcanan enerjide cabası, pahalı olsa bu yöntem işinize gelirdi, telefonu polise vermeniz de fayda olabilir, suç eşyası olabilir, bence en iyisi gömün:)

  • 1223334444  (14.10.15 12:59:33)
karakola gidip tutanak tutturun. adamın eşgalini hatırlıyorsa tarif etsin. yarın öbür gün telefonla ilgili bir sıkıntı olursa "hacılar bizde tutanak var tedbirini zaten aldık" dersiniz.

  • KidLazer  (14.10.15 13:36:30)