[]

pH+pOH'ın 15 olma koşulları neler?

evet ekstrem durumlar varmış da internette bulamadım maalesef.
 
merak ettim ya. var mıymış öyle bir şey :/ ph 15 falan olabilir rahatlıkla da toplamları hep 14tü diye hatırlıyorum.


  • glamdr1ng  (13.10.15 19:26:12) 
Suyun 25 derecede (25 diye hatırlıyorum farklı olabilir) H+ derişimi 10^-7'dir. Bunu biliyoz, buradan geliyor zaten 14 de. Ama işte sıcaklıkla iyonlaşma çözünürlük falan da değişiyor. O sıcaklıkta nötr çözeltinin ph'ı 5,5 oluyor, 9 oluyor falan.


  • gunde 3 litre kola icen adam  (13.10.15 19:47:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.