Direksiyon sınavı harcı

Arkadaşlar merhaba. Ben ankarada bir sürücü kursuna kayıt yaptırmıştım. Haftaya elektronik ortamda sınava gireceğim ancak kurs sınav belgesi vermeden önce direksiyon sınavının ücretünide istiyor. Araştırdım bu ücret 60 liraymış ancak kurs 120 lira istemekte. Bu durum yasal mıdır? Değilse ne yapmam gerekir?

sınav ücreti 60 tl 120 tlyi ne için istediklerini sor bence.

  • josephinebrunsvik  (13.10.15 15:31:59)
Yasal değil. 60 lirayı kendine alıyor. İlçe milli eğitim müdürlüğüne bizzat giderek özel öğretim kurumlarına bakan kişiye orada durumu söylersen kursu ararlar ve ödemezsin. Onun dışında yapabileceğin bir şey yok. Senden bunun için para istiyorlarsa sertifikayı alırkende para isteyecekler onu da ödeme

  • pinman  (13.10.15 15:35:01)
Hizmet bedeli diye yazmışlar mesajda. Ancak ben zaten 700 lira kurs ücreti yatırdım. İnternet ya da atmden 60 lira yatırıp gitsem sorun çıkar mı? Bazı arkadaşlar o zaman sınav giriş kağıdını vermeyip rehin tuttuklarını söylüyorlar

  • bu ne nickim istir yahu  (13.10.15 15:35:20)
yazılı sınav ücretimi bankadan kendim yatırmıştım kurs da böyle yapmamı istemişti ama direksiyon sınav ücretlerini kursa verdim. kursu arayıp bir açıklama istemelisin.

  • josephinebrunsvik  (13.10.15 15:43:38)