Koşu Bandı Eğim Hakkında

Merhaba,

Koşu bantlarındaki eğimler acaba koşu hızına ne kadar etki ediyor?

Örneğin

1.0 eğimde 10km/saat hızı baz alırsak
4.0 eğimde 10km/saat koşmak kaça tekabül ediyor?

Sonuçta hız aynı ama eğimin neden olduğu bir efor artışı var.

4.0'a eğimde 10km/saat'lik bir hız, 1.0 eğimde kaça km/saat'e tekabül ediyor, bunu hesaplayabilmek yada öngörebilmek mümkün mü?

saygılar

KM olarak bir değişiklik yapmaz. Ama eğimi biraz daha artırırsanız yakılan kalori hesabı çok hızlı bir şekilde ilerliyor.

Örneğin eğim 0, hız 10 ile 1 saat koşmak yerine; eğim 20, hız 5,20-25 dakika tempolu yürüdüğünüzde muhtemelen eğimli yürümedeki harcanan kalori koşudakini geçecektir. Tahmini tabi ki bu değerler...
  • birdenbire  (11.10.15 21:06:45)
Km değişmez tabi ki. Ek olarak kalçaları da zorlar eğimli bant ve tabi bacakları da. Bahsettiğiniz gibi bir dönüşüm söz konusu değil.

  • fuzzy olmak istemistim  (11.10.15 21:36:17)
Harcadığın efor artar sadece. Yokuş güzel bir yoğunluk arttırma metodu. Dizleri de daha az strese sokar.

  • arnold schwarzeneger  (12.10.15 09:41:29 ~ 09:41:47)