Numbers/excel referans sabitleme.

Selam. a isimli, sayısal değerleri devamlı değişen bir tablomuz var. Bu tablodaki değişimleri net görebilmek için bu tablonun örneğin bugün itibarı ile bir referansını almak istiyorum ve birebir bir kopyası olan b tablosu yapıyorum. İstiyorum ki bu b tablosundaki değerler kopyaladığım an itibarı ile sabit kalsın.

mesela a tablosunun bir hücresi, başka bir tablodan verileri alıyor ve toplamını hesaplıyor, x+y diyelim ve bunun sonucu 4 olsun. a tablosunun bu hücresi x+y formülüne sahipken, b tablosunun aynı hücresinin bildiğin, statik, değişmeyen 4 olmasını nasıl sağlarım?

kopyaladığın b tablosundaki değerlerin tümünü seçip kopyalayıp aynı yere değer olarak yapıştır diyeceğim ama saçma olmasından korkuyorum........

bu kadar basit bir çözümü zaten biliyorsundur.......
  • 2 tostos turan  (11.10.15 20:27:54)
support.office.comülleri-kopyalamadan-hücre-değerlerini-kopyalama-12687b4d-c79f-4137-b0cc-947c229c55b9?ui=tr-TR&rs=tr-TR&ad=TR

  • 2 tostos turan  (11.10.15 20:29:15)
  • 2 tostos turan  (11.10.15 20:30:57)
Değer olarak yapıştır... Okur okumaz dank etti, tabi ya.. İnternette çok kısa baktım, malum referans mevzusu ile ilgili bir yığın şey, nasıl arayacağımı bile bilemedim.

Sağol, varol.
  • transall  (11.10.15 21:27:47)
Birdenbire arkadaş, emeğin için sağol iyi anlatmışsın ama sorumu hiç okumamışsın, teessüf ederim :(

  • transall  (11.10.15 22:53:11)
Kusuruma bakmayın, tam anlamamışım. Yapacağınız işlem şu:

Kopyaladıktan sonra veriyi, yapıştıracağınız hücre üzerinde iken CTRL + ALT + V ile Özel Yapıştır penceresini açıyorsunuz, buradaki "Yapıştır" bölümünden "Değerler"i seçerek tamam deyin.

Düzeltme: Gerçi bunu da yukarıda yazmışlar.
  • birdenbire  (11.10.15 23:00:18 ~ 23:01:25)