İşiniz İçin Para Harcıyor musunuz?

Selamlar.

İşiniz için para harcamanız gerekiyor mu? Harcıyor musunuz? Çalıştığınız yerin karşıladıkları haricinde, cebinizden çıkanları soruyorum.

Yol parası veriyorum onun dışında para harcamıyorum ama iş yerimde olan bir gerecin/cihazın daha iyisini kullanmak istiyorum(işimi çok ciddi kolaylaştıracak bir şey), biraz yokladım da pek almaya yanaşmıyorlar onu kendim almak istiyorum belki onun için harcama yapabilirim, işten ayrılsam da kendim kullanabileceğim bir şey. Dolasıyla 6-7 ay sonra onu alabilirim belki ama biraz pahalı, 4000 tl civarında bir şey, o yüzden henüz çekimserim.

  • neferkitty  (11.10.15 20:21:54 ~ 20:22:56)
Sirket yol parasi verse de zaten ofis yurume mesafesinde oldugundan yola para harcamiyorum. 3 ogun dunya mutfagi yemek, meyve, atistirmaliklar, icecekler, haftada bir gun alkollu icki de ofiste ucretsiz. Dolayisiyla "is yuzunden" yaptigim bir harcama olmuyor.

Evde kalsam daha cok para harcarim.
  • crown  (11.10.15 20:24:33 ~ 22:36:52)
kitap falan alıyorum, direk işle ve genel sektörle alakalı.

  • transall  (11.10.15 20:24:55)
giydiklerime dikkat ediyorum. bir sürü hiyjen ürünü alıyorum. kendime özen gösteriyorum. saç sakal içinde leş gibi kokarak işe gelenleri sevmiyorum. bu dediklerim de özsaygıdan kaynaklanıyor; insan mecbur para harcıyor.

insanlar 2 lira ucuz diye gidip leş gibi yerden yemek yiyor; molalarda çay içmiyor vs.

çalışmanın kölesi olmuş çoğu. farkında değiller. ben de köleyim ama en azından biraz rahat etmeye çalışıyorum :D
  • yollarbenibekler  (11.10.15 20:27:44)
meyve ve atıştırmalık veren ofis mi varmış bi de 3 öğün. neresi orası ya biz de girelim.

geçen 3-4 tane ebook aldım parayla o kadar iş ile alakalı. servis var ofiste de çay kahve ücretsiz.
  • Mcfly  (11.10.15 20:28:13 ~ 20:29:17)
stajer avukatım. maaş almıyorum. yol yemek de cebimden.

  • alice practice  (11.10.15 20:28:30)
hayir canim, olur mu öyle sey.

is icin gerekli seyi isyerinin temin etmesi gerekli.
neferkitty nin anlattigi olay olur en fazla.
  • kurnaz  (11.10.15 21:06:56)
Cebimden parça ürettirdiğim oldu. Hatta cebimden seyahat ettiğim de. Konferansa bile gittim.

  • ron dennis  (11.10.15 21:14:41)
Eski is yerimde kalem, zimba, tel vs gibi kirtasiyelikleri cebimden alip koymustum. Bi de uclu priz almistim

Simdi onlarin tamamini yeni yere getirdim. Bi de oldugum yer a4 kagit vermiyor, o da cebimden. Yol yemek yok ama yemek icin ya eve geliyorum ya da evden goturuyorum. Cay, su beles
  • la noix  (11.10.15 21:31:29)
bir miktar harcadığım oldu. daha çok kazansam daha çok harcarım. daha çok kazansam daha çok. ben parası için bile çalışmıyorum. başarı ve ego tatmini.

  • stevie  (11.10.15 21:40:26)
Tek kuruş ödemiyorum

  • basond  (11.10.15 21:56:38)
Harcıyorum. Kırtasiye gereçlerini almanın dışında, zamanında bilgisayarım dandikti, ona maaşın üçte birini harcayıp ayağa kaldırmıştım. Onun dışında ofise buzdolabı ve kanepe aldık, bazen gece kalıyoruz. Eski koltuğumu ben almıştım. Gereçler eski püskü ise onları yenilediğim oluyor. Cebimden yol, yemek ödediğim çok oldu. Aramızda ofis odasını da yaptıranlar var, biz de ara ara düşünüyoruz.

  • aychovsky  (11.10.15 22:04:21 ~ 22:15:22)
Hayır harcamıyorum, en fazla kendi kullanımım için kitap/ajanda/defter/kalem alırım. (Henüz hiçbirini almadım.) Zaman zaman ofise meyve/soda/abur cubur alıp götürüyorum ama onları iş için para harcamak olarak görmüyorum. Bunlar haricindeki şeylere girmem.

  • kaymaktutmayansicaksut  (11.10.15 22:14:12)
@mcfly,

pfizer örneğin. istediğin kadar içecek, meşrubat, sabahları sandviç, kurabiye ve beleş. öğlene de kalıyor tabi. istediğin kadar ye.

girebiliyirsan gir :)
  • no christ requires  (11.10.15 22:25:16)
tek kuruş para ödemiyorum,para harcayabileceğim işimle alakalı autocad,allplan programlarının lisansı ve eğitimi vardı bedelini şirket karşıladı,iş istasyonu ve laptop lazım oldu istediğim modelleri aldırdım,fuar ve konferanslara gittiğim zamanda konaklama yol v.s masrafları da şirket karşılıyor.

  • sealth  (11.10.15 22:33:59 ~ 22:34:25)
Yaktığım benzin kazandığımın neredeyse sekizde biri.

  • arnold schwarzeneger  (12.10.15 09:43:04)
normalde hayır. ama takım elbise, ayakkabı alıyorum cebimden, iş nedeniyle, bunlar sayılır mı bilmiyorum.

  • [silinmiş]  (12.10.15 10:00:02)