3 tane eğlenceli genel kültür sorusu rica etsem?

ablam hediye parfüm almış bana, ben de jestine karşılık yardımcı olmak istiyorum. personeline ufak bir bilgi yarışması yapacakmış, 3 tane genel kültür sorusuna ihtiyacı var ama çok yavan bir şey istemiyor. google'da bişeyler baktım ama hep klasik şeyler var artık ezberlenmiştir bile. aklım da çalışmıyor şu sıralar, düşünüyorum ama bulamadım, sizden rica etsem aklınıza gelenleri yazar mısınız? teşekkür ederim şimdiden.

Dadaizm akımı adını nereden almıştır?

  • 1adam  (10.10.15 15:52:34)
20. yy da kurulmuş iki Türk devleti sorulabilir. (KKTC ve Hatay Devleti)

  • sonerblabla  (10.10.15 15:53:31)
Kürdana benzeyen tahta çubuklarla oynanan geleneksel Çin beceri ve zekâ oyununun adı nedir?

Brezilya'nın başkenti neresidir?

Elektrik verildiğinde titreşen, basınç uygulandığında dışarıya elektrik veren doğal kristalin adı nedir?

Cevaplar için mesaj atınız. :)
  • yirmisantim  (10.10.15 16:07:48)
sinemada en iyi avrasyalı kadın sanatçı ödülünü alan yönetmenimiz kimdir/ hangi filmle almıştır?

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (10.10.15 16:18:14)
travial pursait oyunu genel kültür bilgi yarışmasına dayanmakta hasbro nun sanırsam onu hediye edebilirsin içinde yüzlerce güzel kültür sorusu var.

yok illa 3 tane yeterli dersen

1.Tarihteki 100 yıl savaşları ne kadar sürmüştür?
A) 116 Yıl
B) 99 Yıl
C) 100 Yıl
D) 150 Yıl

2. Panama şapkası hangi ülkede keşfedilmiştir?:
A) Brezilya
B) Şili
C) Panama
D) Ekvador

3. Rusların bayramı olan Ekim direnişi hangi aydadır?:
A) Ocak
B) Eylül
C) Ekim
D) Kasım

4. Kral George IV'ün doğru adı nedir?
A) Albert
B) George
C) Manuell
D) Jonas

5. Kanarya adalarının ismi hangi hayvandan gelmiştir?:
A) Kanarya
B) Kanguru
C) Fare
D) Fok balığı

cevaplar
1) 100 Yıl savaşları 116 yıl sürmüştür (1337 ile 1453 arası)
2) Panama şapkası Ekvador'da keşfedilmiştir.
3) Rus Bayramı "Ekim Direnişi" 7 Kasım'da kutlanır.
4) Kral George IV'ün asıl adı Albert'tir. Kral 1936 yılında ismini değiştirmiştir.
5) Kanarya adalarının Latince adı "Fokların" adasıdır ve bu isim fok balığından gelmiştir.
  • basond  (10.10.15 17:05:22 ~ 17:06:58)
Turkiye'de kadinlara oy hakki ne zaman taninmistir?
Basit bir soru olmasina ragmen kimse bilmez. Ulusarasi ils. okumasayd ben de bilmeyecektim.

  • stavro  (10.10.15 17:09:53)
İlk yoğurt nasıl mayalanmıştır.
Yüzölçümü olarak en küçük, en büyük ilimiz.
Türk lirasının üzerinde yazan bankanın ismini tam olarak yazınız.
(paraya baksalar da herkes cumhuriyet yerine Cumhuriyet(İ) diyecektir.
Bir futbol topunun ağırlığı ne kadar dır (en yaklaşık sonuç)
Son ramazan ayı, hangi aya denk gelmişti.
Bir ekmek minimum kaç gram olmalı?
RTÜK veya başka bir kurum hangi
bakanlığa bağlıdır?

Tüm tuğ kor generali ast üste göre sıralarını?

Hz musa gemisine her hayvandan kaçar tane almıştır?

Nuh dur o?

Alfabemizde kaç tane noktalı harf var?

Asgari ücret ne kadar?

Adana demir spor kaçıncı ligdedir?

Rıdvan Dilmen 4 büyüklerden hangilerinin oynamıştır.

F s m Bizans fethi için döktürdü toplayın adı?

Millet muhteşem y y izliyor, kanuni den önceki ve sonraki padişah.
  • dunyatuhaf  (10.10.15 18:29:50)