Yurtdışına çıkarken nakit kontrolü?

Yakın zamanda yurtdışına çıkmam gerekecek, üzerimde 10-15 bin dolar civarı bir para olacak giderken. Havaalanında sorun yaşama gibi bir durumum olabilir mi?(5000 dolara kadar taşınması yasal)

Nakit kontrolü vs. gibi bir uygulamaya denk geleniniz oldu mu?

bol cepli şeyler giyin. fazla dikkat çekmemesi lazım. üzerine giyeceğin şeylere de dikkat et ki ötme. metal olmasın yani üzerinde.

  • okanbenbirseybuldum  (09.10.15 15:44:39)
hayir, cok garip rakamlar cikardigim oldu.

daha kural bastan bir garip, döviz kuruna bakip euroya mi ceviriyorlar vs?

el bagajina yerlestir, cebinde durmasin, bolca cepli olayina gerek yok. cantamda laptop var, fotograf makinesi var, harddisk var. cantamin icinde para olsa ne fark eder olmasa ne fark eder? cantamdan calinir diye düsünmektense, cantam calinirsa diye düsünmek lazim. üzerinde tasimani önermem, ötünce kontrolde bu ne lan diyip cidden havalimani tarihindeki tek kontrolü yasatabilirsin.

cantada ne olup ne bittigi pek umurlarinda degil, bu sekilde cikarttigim cok oldu.
  • wiillii  (09.10.15 15:48:40)
durdurup soruyorlar pasaport kontrolünden sonra. 10000€'dan fazla para taşıyor musun diye. Macaristan'da durdurdular ve Hollanda'da durdurdular şimdiye kadar aynı sebepten dolayı. Hayır deyince bıraktılar şimdiye kadar ama yalan söylediğinizi anlayabilirler bir ihtimal ve bagajlarınızı arayabilirler.

  • dunden kalmis yemek  (09.10.15 15:52:05)
20.000 euro çıkarmıştım. Öncesinde de duyuruya sormuştum ama soruyu bulamadım şimdi. Özellikle kontrol edene hiç rastlamadım ama arada soruyorlar, üzerinizde şu kadardan fazla para taşıyor musunuz, çantanızda şu var mı bu var mı diye. Yemleme gibi düşün. Yüzünde tiksinti ve şaşkınlık ifadesini karıştırarak "no" dersen problem olmuyor :D

  • pandispanya  (09.10.15 15:55:59)
4 5 kere girdim çıktım para soran olmadı. Fakir görünüyorum heralde xd

  • i ve been mistreated  (09.10.15 16:00:09)
bana da para sormadılar hiç, fakirliğimiz belli oluyor demek ki.

  • cekilmis gayfe  (09.10.15 16:20:22)
uçakta dağıttıklar kağıtta sormuyorlar mı ?

  • oscar  (10.10.15 01:24:44)