logitech müşteri hizmetleri sorunu (acil cevap rica ediyorum)

söyle bir soru sormuştum geçen ay; (git: 993145).

denildiği gibi logitech'in sitesinden arıza kaydı yarattım. şöyle bir cevap geldi:

"Wireless Mouse M325 ile ilgili yardıma ihtiyacınız olduğunu belirttiniz.

Öncelikle bilmenizi isteriz ki Logitech'in Türkiye'de resmi bir tamir merkezi bulunmamaktadır ve sadece distribütörü bulunmaktadır ve aynı zamanda da tamir hizmetleri sunmaktadır: Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş. - Müşteri hattı: 0850 277 0 277

Ayrıca ürününüz adına paylaşmış olduğunuz bilgiler sonrası Garanti kapsamı içerisinde olduğunu tespit etmişizdir.
Satın almış olduğumuz mağaza ile iletişime geçebilirsiniz ve garanti koşullarından yararlanmak istediğinizi bildirebilirsiniz.
Gerekli belgeler: fatura, garanti kağıdı/kitapçığı, ürünün tamamı.
Not: Eğer ürününüzü yetkili bir çevrimiçi mağazadan veya büyük bir perakende satış mağazasından aldıysanız ve faturanızı kaybettiyseniz, ürününüzü satın aldığınız yerden size başka bir fatura kopyası vermelerini isteyebilirsiniz.

İleride kullanmak için sorunla ilgili referans numaranız: xxxxxxxx. Bu numara, ek yardıma ihtiyaç duyduğunuzda irtibat geçmişini hızlı bir şekilde bulmamızı sağlayacaktır. Eğer bir yanıt vermezseniz destek talebiniz kapanacak ve sistemde “çözüldü” olarak görünecektir. Geri bildirim için size bir anket gönderilecektir.

Bize telefonla ulaşmak veya ek bilgiler edinmek için (SSS’ler, Forum, Kullanım Kılavuzları vs.) lütfen support.logitech.com adresini ziyaret edin.

Saygılarımızla,
Ibryam H.
Logitech Müşteri Hizmetleri"

bu cevap karşısında sinirlerim bozuldu, orada burada okuduğuma göre logitech müşteri hizmetleri servisi çok iyiydi, hemen değiştirirdi arızalı ürünü filan. bu denilenlerin yanından bile geçmiyor verdikleri cevap. "kesinlikle yardımcı olmadınız, bir daha sizden ürün almam, alana da aldırmam" diye cevap yazdım ki cidden de bu olayı çözmezlerse öyle olacak.

ben bu fareyi değiştirsinler istiyorum, iyiden iyiye bozulmaya başladı çünkü. bundan sonraki adımım ne olmalı? kimi arayayım, kime saydırayım? buradaki numara mı, aldığım yerin numarası mı? hangisi elimdeki ürünü zaman geçmeden (faresiz pc kullanamıyorum), beni zor durumda bırakmadan değiştirebilir? bu konudaki haklarım neler?

logitechlerin ic aksamlari kalitesizdir, benim aldigim 3 mouse da 6 ay icinde bozuldu, bir daha da logitech almam.
neyse konuya doneyim, tekrar tekrar ayni arizadan kaynakli servise verirseniz degistirmek zorunda kalirlar.
ilk defasinda tamir edecekler yenisini beklemeyin.
  • chaotic good  (08.10.15 15:27:20)
@chaotic good

üzgünüm ama sorduklarımın hiçbirinin cevabını içermiyor yazdığın.
  • devilred  (08.10.15 15:31:03)
10 yıldır tüm mouse'larım logitech marka oldu.. 5-6 tane olmuştur.. hatta firma için lazım olduğunda hep logitech önerdim.. mesela şu: www.teknosa.com

sorun yaşamadım.. siz yurt dışı logitech merkeze yazdınız sanırım.. cevapları makul geldi bana.. asıl sorun satın alınan yer ve distribütör gibi geldi.. onlar sorumlu davranmalılar.. e ama türkiye'de en kurumsal işletmelerin bile müşteri hizmet servisi ortada.. gönül isterdi ki tepesinde logitech yazan yetkili servisler falan olsun.. ama zaten mouse bu, neresini söküp neresini tamir edicen :) altı üstü 3-5 chip.. değiştirmeliler! geri kalanı logitech ile distrübütör arasındaki sorun..
  • ancinsan  (08.10.15 15:40:20 ~ 15:47:47)
@ancinsan

ne yazık ki türkiye internet siteleri tadilatta(?) olduğu için açılmıyordu bile, diğer tarafa yönlendirdiler mecbur. aynı şekilde düşünüyorum, minicik fare, bi zahmet değiştirsinler. az önce aldığım yeri aradım, verdikleri cevapta yazan yere yönlendirdi o da. bi de orayı arayayım bakayım, değiştirmeyiz derlerse o zaman çıngar çıkarırım.
  • devilred  (08.10.15 15:46:16)
(zaten siz web sitesinden şikayet ettiniz sanırım.. o sitenin türkçe kısmı çeviri sadece.. bence yanıt olarak, türk servislerden gerekli ilgiyi görmediğinizi, problemin çözülmediğini felan şikayet edin.. gavurlar o kadar anlayışsız değildir, el atarlar mevzuya.. e tabii, sizin mouse'suz günleriniz problem.. TR'deki yetkilileri, mağazayı felan zorlayın. geçici mouse versinler:)

  • ancinsan  (08.10.15 15:48:14)
"ben bu fareyi değiştirsinler istiyorum, iyiden iyiye bozulmaya başladı çünkü. bundan sonraki adımım ne olmalı?"
demissin iste cevap vermisim? degistirmezler sadece scroll hatasi yuzunden diyorum...
5 tl ye bi mouse aliverirsin, mouseum yok ben napicam dersen gulerler adama yahu...

gidip tamire vereceksin, sonra tekrar bozuldu diyeceksin yenisini verecekler iste, ne yapman gerektigini yaziyorum.
  • chaotic good  (08.10.15 15:56:15)
bence sinir bozulacak bir cevap değil, yardımcı olabilmek için ellerinden geleni yapmış adamlar üretici olarak.

Senin ilk etapta yapman gereken satın aldığın yere gitmen olacaktır. mouse olmadan ne yapacağın ise ayrı bir soru tabi, o konuda diyecek bir şeyim yok. bence ilk etapta sakin sakin değiştirmelerini iste, eğer "yok biz illa tamir edecez, o arada da mouse olmadan pc kullanın" derlerse çirkinleşmeye başla.
  • teritori  (08.10.15 16:11:15)