Yumurtanın sarısını yiyiyor/atıyor musunuz?

spora başladım, 3-4 yumurta yemem gerekli,sarısını atmak da pek içimden gelmiyor. 1 tanesini ye gerisini at diyen var, hepsini ye diyen de. hangisi doğru? siz ne yapıyorsunuz?

Götür gitsin.

  • arnold schwarzeneger  (07.10.15 14:10:41)
Zararlı diye yumurtanın sarısını atan insan çok net aptaldır.

  • angelus  (07.10.15 14:12:31)
Yumurtanın en güzel yeri sarısı ki, tabi ki yiyorum.

Edit: Sadece sarısını yemiyorum elbette, bütün yiyorum. 3-4 yumurtayı haşlanmış olarak yiyebiliyor olsaydım sarılarını da yerdim. 2 yetiyor bana. Spor için de yemek lazım. Zayıflamaya çalışanlar yemiyor benim bildiğim. @kaputt Spor sadece zayıflamak için yapılan bir şey değil ki rejime bağlamışsınız sporu.
  • whimsical  (07.10.15 14:13:25 ~ 15:41:21)
ben hepsini yiyorum.

  • king lizard  (07.10.15 14:17:22)
eskiden beyazını atıp sarısını yiyordum ben... şimdi tamamını yiyorum.

  • ucan spagetticanavari  (07.10.15 14:23:35)
yediğim yerde sarısını karartıyorlar atıyorum, düzgün yapsalar yerdim.

  • [silinmiş]  (07.10.15 14:23:58)
spor için sorduğunuz için hepsini yemeyin derim. seviyorsanız birini yiyin kalanları kedilere ayırın evden çıkarken verirsiniz.

burada herkes güzeli sarısı yiyorum demiş de siz hangisi lezzetli diye sormamışsınız. rejim, spor gibi konularda beyazı daha tok tutuyor ve az kalorili. bu nedenle 4 yumurta sarısı fazla olacaktır.
  • kaputt  (07.10.15 14:26:59)
hepsini yiyorum. sarısını / beyazını yemeden atanları anlayamıyorum.

  • inheritance  (07.10.15 14:33:39)
Hepsini yiyorum ben de

  • lilidance  (07.10.15 14:35:08)
Yumurtanin sarisinin tadi yumurta kalitesine ve pisirmeye bagli.

Kaynadiktan sonra 6 dakika ideal pisirme suresi tupturuncu ve tadi guzel oluyor, gdo'lu yumurtalarin tadi les ama onlari yemem.
  • neferkitty  (07.10.15 14:48:10)
@kaputt
spora başladım demiş, kilo vermeye çalışıyorum dememiş. Protein almaya çalıştığı için belli ki vücut geliştirmeye, güçlenmeye çalışıyor. Dolayısıyla yüksek kaloriyi dert edeceğini sanmıyorum.
Bütün ye, zarar etmez. Bütün yiyorum ben.
  • sckxyss  (07.10.15 14:54:51)
tabiki bütün yiyorum. spor yapan insan da yapmayan insan da bütün yemeli

  • sta  (07.10.15 15:03:57)
olaya farklı yaklaşayım; yumurta yemiyorum.

  • zam sampiyonu domates  (07.10.15 15:14:01)
özellikle sarisini yiyordum, artik ikisini de yiyorum.

söyle diyeyim, sarisini atip abur cubur, pismis islenmis seker su bu kullaniyorsaniz, alkisliyorum sizi.
  • wiillii  (07.10.15 16:06:11 ~ 16:07:12)
Her sabah 6-8 arasi yumurta yiyorum, gunun temposu, calismamin agirligi ve keyfime gore. 2-3 sari yiyip, kalan sarilari da atiyorum. Kolesterol acisindan sarinin fazlasi zarar diyen de var, zararli olmadigi kanitlandi diyen de.saglama aliyorum iste.

  • whoami  (07.10.15 16:42:03 ~ 16:45:08)
hardcore spor yapıcam diyorsan 1'inin sarısını yiyeceksin, diğerlerini atacaksın. ama kilo veriyim, o arada biraz fit olurum, sağlıklı yaşarım tarzı düşüncelerin varsa ye gitsin. ben azından öyle yapıyorum. 2 yumurtanın sarıdan aldığın yağ ne ki.

onedio.com

burada dediğine göre 60x2den ekstra 120 kalori alıcaksın. hem içinde protein de var. spora yeni başlayan biri olarak 120 kaloriyi kafana takmana değmez.
  • hayley williams ile evlenecek genc  (07.10.15 17:41:33 ~ 17:47:52)