Melatonin hapı hakkında

selamlar,

yurtdisindan bir tanidigimizin getirdigi melatonin haplarini uyuyamadigim zamanlar kullaniyordum, baya da etkili oluyordu.

Zor bir donem geciriyorum, cok sevdigim bi yakinim agir hasta, geceleri hic uyuyamiyorum. Yarin erken kalkacagim fakat uyku tutmuyor. Melatonin hapi almak istiyorum fakat haplar bitti. Simdi 2 sorum var:

1) Sizce bu hapları kullanmaya devam etmeli miyim? Bağımlılık vs. gibi yan etkileri var mıdır?

2) Kullanan vs. varsa Turkiyeden alabilecegim bir yer onerebilir misiniz?

Tesekkurler simdiden,

Sizce

unisom aynı şey sanırım. bizim eczanelerde satılıyor.
*değilmiş. yanlış gelmişim :)

  • dodi el ford  (07.10.15 07:36:14 ~ 07:37:03)
antidepresan değil, direk melatonin olarak satiliyor

  • cemlemikonusuyorsun  (07.10.15 09:20:16)
ben de amerikadan aldığım melatonin sayesinde uyuyabiliyorum çoğu zaman. benim araştırdığıma göre kimyasal değil bitki özlü olduğu için bağımlılık yapan bişey değil. ama türkiye de eczanelerde satılanların çoğu kimyasal şeyler.

sadece şu supplement satan markalar var ya onların sattığı bir ürün var. adını hatırlayamadım şimdi. onların arasında bitkisel bir uyku desteği var. hatta izmirdeyseniz forum bornovada kipa yanında mağazaları var.

edit: GNC imiş mağazanın adı. uykusuzluk böyle bişey işte.
  • halanne  (07.10.15 10:10:51 ~ 10:15:07)
uykuyu başlatmakta mı güçlük çekiyorsun yoksa sürdürmekte mi?
kullandığın diğer ilaçlar? diğer hastalıklar?
alkol kullanıyor musun

kimyasal veya bitki veya dana testisinden elde edilmesiyle pek alakası yok bağınlılığın.
morfinde, kokoin de bitkisel sonuçta.
kısa süreli kullanmakta bir zarar yok deniliyor.
agomelatin melatonin özel reseptörüne bağlanıyor. doğal melatoninden daha güvenli gibi gözüküyor şimdilik.
  • ceycey e  (08.10.15 15:31:30)
uykunun başlaması sıkıntı.

kullandığım bi ilaç yok. hipoglisemi var. alkol sürekli kullanmıyorum. ayda 1 belki.
  • cemlemikonusuyorsun  (09.10.15 21:52:09)
abd savas pilotlarinin kaliteli uyku gecirmesi icin melatonin kullaniyor. turkiye'de ise girisi ve satisi yasak. ben kiz arkadasima almistim eskiden,

Nature's Bounty Super Strength melatonin 5mg'lik. getirtebiliyorsan getirt bu firmanin urununu.
  • evimin paspasi  (09.10.15 21:58:47)
bir psikiyatrist veya nörologla konuşup başlayabilirsin.

  • ceycey e  (09.10.15 22:58:15)