ayağı kırık yavru kedi

iş yerinde bi tane yavru kedi var, çokta güzel hayvan, sağ ön patisi kırılmış eklemden. kaçıyor. çok yabani. diğer kedilere mama koyuyuoruz, o da gelmiş yiyordu geçen, öyle farkettik.

bunu nasıl yakalarız ? tedavi ettireceğiz

kapalı kulube gibi bir yer varsa oraya yemek koyup tuzak kurabilirsiniz. büyük ihtimal yemez ama denemeye değer.

  • cemlemikonusuyorsun  (07.10.15 01:59:48)
Ustune kalin bir ortu atip yakalamayi deneyebilirsiniz belki.

  • common of demons  (07.10.15 02:09:16)
bir süre yakalama eğiliminizi hiç belli etmeyin. salam, sosis, tavuk gibi kuru mamadan hariç daha cezbedici seyler koyun, onunla beslemeye baslayın. yavas yavas yaklasacaktır. once kendinizden uzaga koyun onu gelip yemesini bekleyin. sonra onun gorecegi sekilde kendinize daha yakın bir mesafeye koyun derken işte adım adım kendinize yaklastırın.
yanınızda biri olsun. ya ağzı sağlam kapanır bir koli (çünkü ağzı iyi kapanmıyorsa aradan kaçıyor eşşek sıpaları) ya da daha garantisi fermuarlı bir çanta olsun. sırt çantası, bavul gibi. Tek deneme şansınız var. enseden yakalayıp kaldırın ve hazır bekleyen çantaya koyup fermuarı kapatın. enseden yakalamanız işinizi kolaylaştırır. başka yerlerden yakaladığınızda kıvrak hareketlerle kendini elinizden gene kurtarıyor zibidiler.

en garanti çözüm bu ama sabır gerekiyor. umarım yakalarsınız...
  • maviyazar  (07.10.15 09:22:11)